Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

04 lipca 2022

Nakielanin pojechał traktorem nad Bałtyk. Pokonał 225 km w 14 godzin

fot. Andrzej Cieślik

fot. Andrzej Cieślik

W dniach 16-19.06.2022 w miejscowości Kopalino odbył# się VII Festiwal Moto Rock, w którym wziął udział nakielanin Wiesław Kominiak. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że udał się tam traktorem Dzik 21 z 1973r. W ciągu 14 godzin pokonał trasę 232km!

"Pan Wiesław Kominiak z Nakło nad Notecią przyjechał na nasz Festiwal na kołach Dzikiem 21 z 1973 roku 225km w 14 godzin. Jest pierwszym posiadaczem Dzika który podjął wyzwanie w naszym Challenge 24 h Traktorem nad Bałtyk wielkie chapeau bas Panie Wiesławie jest Pan Wielki" ~ Traktorem Nad Bałtyk Festiwal Moto Rock (https://www.facebook.com/traktoremnadmorze/?ref=page_internal). 

Przeznaczeniem ciągnika jednoosiowego "Dzik" była praca w leśnictwie, rolnictwie, w transporcie bliskiego zasięgu oraz napęd maszyn stacjonarnych (ciągnik posiada wyjście przekaźnika obrotów, obroty są uzależnione od włączonego biegu, żeby go użyć konieczna jest odpowiednia przystawka). Możliwość współpracy ciągnika z zestawem narzędzi uprawowych, pozwala na wykonanie większości zabiegów agrotechnicznych, stosowanych w gospodarce rolnej i leśnej. Sprawę transportu rozwiązuje, przystosowana do współpracy z ciągnikiem, specjalna, jednoosiowa przyczepka.

https://www.youtube.com/watch?v=2WklzjaSXQE

W załączniku wyniki wyścigów traktorów w danej kategorii.

Materiał: Romana Kominiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 44 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)