Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 marca 2025

Nakielscy strażacy w mistrzostwach województwa. Strzelili 33 bramki

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

W dniach 18 i 20 marca 2025 r. Komenda Powiatowa PSP w # Mogilnie była gospodarzem XVII Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej.

Pierwszego dnia mistrzostw 19 drużyn reprezentujących Komendy Miejskie i Powiatowe PSP woj. kujawsko-pomorskiego oraz reprezentacja Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy walczyło o wyjście z grup, aby zakwalifikować się do turnieju finałowego.
Nasza reprezentacja po rozegraniu 4 meczów grupowych zdobyła 10 punktów, co pozwoliło na wyjście z grupy z pierwszego miejsca.

Wyniki spotkań grupowych w pierwszym dniu mistrzostw:
1. KP PSP Nakło 1:1 KP PSP Inowrocław;
2. KP PSP Nakło 7:1 KP PSP Tuchola;
3. KP PSP Nakło 3:0 KP PSP Brodnica;
4. KP PSP Nakło 6:1 KP PSP Wąbrzeźno;
Wyniki spotkań grupowych w turnieju finałowym:
1. KP PSP Nakło 6:0 KP PSP Radziejów;
2. KP PSP Nakło 3:1 KP PSP Sępólno;
3. KP PSP Nakło 6:2 KP PSP Golub Dobrzyń.
Po zdobyciu kompletu punktów, reprezentacja KP PSP w Nakle nad Notecią wywalczyła awans do półfinału. Po wyrównanym spotkaniu, musieliśmy uznać wyższość kolegów z Aleksandrowa Kujawskiego.
Półfinał:
KP PSP Nakło nad Notecią 0:1 KP PSP Aleksandrów Kujawski
Mecz o 3 miejsce:
KP PSP Nakło 1:3 KP PSP Golub Dobrzyń

Cieszy fakt zagrania drugi raz z rzędu w półfinale Mistrzostw Województwa, w tak licznej obsadzie. Strażacy z Nakła strzelili w turnieju 33 bramki, tracąc 10. Najlepszym strzelcem turnieju został st. str. Daniel Kozak, strzelec 13 bramek dla KP PSP w Nakle nad Notecią.

materiał: kpt. Maciej Poraj, st. ogn. Michał Prybiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 17 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)