Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Napisały nową wersję „Czerwonego Kapturka” w języku angielskim

fot. pow.

fot. pow.

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego przy ZS im. S. Staszica wzięły udział w# zajęciach pozalekcyjnych, w ramach których napisały w języku angielskim nową wersję „Czerwonego Kapturka”. Książeczka dedykowana jest młodszym koleżankom i kolegom uczącym się w szkole podstawowej oraz przekazana zostanie nauczycielom języka angielskiego w szkołach podstawowych na terenie powiatu nakielskiego.

Zajęcia odbywały się w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu finansowanego przez Starostwo Powiatowe i zatytułowanego „Kreatywność przede wszystkim!” Po całym procesie przygotowania oprawy graficznej oraz druku możemy podziwiać pierwsze efekty ich pracy!

Działania podjęte w ramach projektu miały na celu stworzenie uczniom okazji do rozwoju wyobraźni, nieszablonowego myślenia, innowacyjności oraz samodzielności, co wpisywało się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/21.

Projekt sam w sobie był działaniem innowacyjnym, ponieważ polegał na współpracy szkoły, jej organu prowadzącego oraz jednostki doskonalenia nauczycieli.

Koordynator projektu zaprosił do współpracy doradczynie metodyczne przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli, które przygotowały oprawę metodyczną do książeczki. Na stronie KP CEN można znaleźć scenariusze zajęć opartych na pracy z książeczką, a ona sama opatrzona została dodatkiem, w którym zamieszczono ćwiczenia w formie tradycyjnej, jak i online. Książka w formacie PDF jest również dostępna na stronie internetowej placówki.

Sama książeczka napisana została przez uczennice w taki sposób, aby uczniowie szkoły podstawowej mogli wystawić ją w formie sztuki teatralnej.

Autorkami książeczki ‘Little Red Wolfy Hood’ są Zuzanna Gamalska i Julia Mazgaj. Ilustracje przygotowane zostały przez Zuzannę Gamalską i Oliwię Żywicką. W ramach projektu napisane zostały jeszcze dwie książki, które zostaną opublikowane już wkrótce.
Koordynator projektu, Joanna Betscher, pragnie podziękować swoim uczniom za zaangażowanie i chęć współpracy, doradczyniom metodycznym za wsparcie przy przygotowaniu scenariuszy i zadań, panu Piotrowi Benenowskiemu za oprawę graficzną książeczki, oraz członkom Zarządu Rady Powiatu Nakielskiego za przyznanie grantu na realizację tego projektu.

Materiał: Joanna Betscher - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 14 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zamiana jednej niewoli na inną. "Zwycięstwo bez wolności"

Europa świętuje rocznicę kapitulacji III Rzeszy 8 maja. W Polsce jest to #Narodowy Dzień Zwycięstwa. Jednocześnie, co roku, jest to czas rosyjskiej kłamliwej propagandy historycznej.

(czytaj więcej)