Dziś mamy 20 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

15 września 2021

Obiekt otwarty. Delegacja wzięła udział w uroczystościach

fot. pow.

fot. pow.

14 września br. na zaproszenie dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady# Obrony Terytorialnej im. gen.bryg. Elżbiety Zawackiej ps.,,Zo" płk Krzysztofa STAŃCZYKA delegacja JRS wzięła udział w uroczystości otwarcia obiektu do walki w bliskim kontakcie tzw. Killing House obiekt umiejscowiony jest na terenie Placu Ćwiczeń Taktycznych w miejscowości Łojewo k/ Inowrocławia.

Na przybyłych gości czekał ogrom ciekawych stanowisk dydaktycznych od możliwości zapoznania się z obsługą bezzałogowych statków powietrznych po pokazy broni snajperskiej oraz indywidualnego wyposażenia żołnierzy, a także stanowiska WOPR Kruszwica. Głównym punktem programy był pokaz zdobywania obiektu w trakcie którego zaprezentowano szereg rozwiązań taktycznych oraz wykorzystano całe spektrum możliwości planowania operacji z wykorzystaniem najnowszej dostępnej techniki.

Współpraca Jednostki z Kowalewka z 8 KPBOT trwa praktycznie od samego początku zawiązania struktur Wojsk Obrony Terytorialnej. Szereg ratowników i instruktorów , a także oficerów i podoficerów z Kowalewka zasiliło szeregi WOT. Współpraca pomiędzy jednostkami została przypieczętowana podpisaniem porozumienia o współpracy oraz nakreśleniem dalszych planów szkoleniowych. Jak podkreślił zastępca komendanta JRS Błażej Treliński planuje się rozszerzenie działań o chociażby użycie statków bezzałogowych oraz wykorzystanie śmigłowców do szkolenia zarówno żołnierzy WOT jak i ratowników JRS. Właśnie dlatego w niedługim czasie ma nastąpić modernizacja lądowiska w Kowalewku, tak aby na stałe mogły korzystać śmigłowce ratownicze, wojskowe, zarówno w dzień jak i w nocy.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 14 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Kcyński WOT, w dniu 15-09-2021 11:15:55 napisał:

  Znowu trzeba napisać że nic nie robią i rozwiązać to

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Poseł, w dniu 15-09-2021 12:04:24 napisał:

  Co to za OSP??? Raczej jakiś spec pododdział. Zakazać im działalności bo tylko szkodzą z pewnością jest jakieś rozwiązanie. Osobiście będę interweniował aby zamknąć ta organizację.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Mieszkaniec , w dniu 15-09-2021 12:24:58 napisał:

  Poseł a co ci przeszkadzają? Napewno w okolicy robią więcej i bardziej działają niż wszystkie jednostki razem wzięte w gminie Kcynia . A działania pro obronne mają wpisane w swój statut więc to realizują . Na początku trochę też krzywo na to patrzyłem ale po dłuższym czasie ich obserwowania stwierdzam że jest to jedna z najprężniej działających jednostek ratowniczych. Ratownictwo wodne, wysokościowe, techniczne, przeciwpożarowe, duże zaangażowanie charytatywne , oraz patriotyczne.. moim zdaniem zlikwidować połowę jednostek tych co praktycznie istnieją tylko na papierze a ludzi zero do działania, a dać im, tym którzy widać że działają i dbają o bezpieczeństwo w naszej małej ojczyźnie. Dziękuję za wypowiedź

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (9)

  Poseł, w dniu 15-09-2021 13:41:40 napisał:

  To organizacja polityczna a jej szef to pisowiec!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Fox Mulder, w dniu 15-09-2021 13:56:59 napisał:

  Panie "Pośle" i wszyscy ci którzy zazwyczaj pod takimi artykułami krytykują działalność JRS Kowalewko. My istniejemy już ponad 18 lat. Istniejemy mimo ataków na nasze ugrupowanie. Za kilkanaście lata pan już nie będzie posłem a my nadal będziemy istnieć. Za co nas chcecie rozwiązać? Za ratowanie ludzkiego życia? Za promowanie patriotyzmu? Za działalność wnoszącą coś innego do lokalnej społeczności? Za szansę rozwoju jaka dajemy młodym ludziom? Za wskazywanie im celu w życiu? Wychowujemy tu przyszłych strażaków, żołnierzy, społeczników i ratowników. I tak od 18 lat. Co wy w tym widzicie złego? Bo to nie wasza inicjatywa? Bo nie macie w tym udziału? Czy może siedzicie w kieszeni u osób które chcą wskrzesić poprzedni ustrój? Albo tak bardzo w niego wrośliście że nie potraficie wzbić się ponad niego i stawiajcie go ponad wartości takie jak ludzkie życie, patriotyzm, wolność...

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Mieszkaniec , w dniu 15-09-2021 14:01:39 napisał:

  Poseł-Każdy mniej ,czy więcej ale się utożsamia z jakaś opcją polityczną. A przepraszam a prezes związku głównego OSP to chyba z PSL jeżeli się niemyle co? To w takim razie wszystkie jednostki że związku również partyjne ;)

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Obserwator , w dniu 15-09-2021 14:29:33 napisał:

  Ale boli znowu że można coś więcej robić oj oj. Poczekajcie mili Państwo aż ta organizacja będzie finansowana tak jak należy wtedy dopiero zobaczycie ile można robić dla społeczeństwa! Te pozostałe jednostki ZOSP się całkiem ze wstydu spalą.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  krzysztof, w dniu 15-09-2021 22:24:02 napisał:

  co za baran z tego posła palant i tyle

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Iksińska, w dniu 15-09-2021 22:41:53 napisał:

  No i pięknie! Działajcie dalej, chłopaki, na pohybel takim jak "poseł". I niech gadają, a co tam! Każdy kto miał okazję Was poznać wie, że robicie kawał dobrej roboty.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  OSP, w dniu 16-09-2021 11:54:58 napisał:

  Słabo

  odpowiedz

  • -1 (3)

  kurka, w dniu 16-09-2021 12:23:43 napisał:

  Zlikwidować to towarzystwo

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Wojtek, w dniu 16-09-2021 12:54:32 napisał:

  OSP słabo słabo, tyle jednostek a tylko jedna prężnie działa, wstyd

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)