Dziś mamy 2 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

24 października 2021

Odpady wielkogabarytowe. Nie każdy ma możliwość wywiezienia

fot. pow.

fot. pow.

Podczas zebrań sołeckich w gminie Sadki mieszkańcy# wielokrotnie poruszali temat zbiórki odpadów wielkogabarytowych, powołując się na to, że nie każdy ma możliwość wywiezienia sprzętu dużych rozmiarów na „własną rękę”.

W imieniu mieszkańców temat podczas ostatniej sesji rady gminy poruszył radny Wojciech Frąckowiak i zarazem sołtys wsi Śmielin. – Czy można by zorganizować zbiórkę odpadów wielkogabarytowych w gminie? Mieszkańcy wiedzą, że mogą dostarczyć duże odpady do gminnego PSZOK-a, jednak nie każdy ma możliwość to zrobić i nie każdy posiada taki samochód, którym mógłby to wywieźć – prosił w imieniu mieszkańców radny. Wójt Dariusz Gryniewicz zapowiedział, że zbiórka ta zostanie przeprowadzona w listopadzie. I rzeczywiście, zgodnie z zapowiedzią zbiórka została zorganizowana. W dniach od 15 do 17 listopada zostanie przeprowadzona akcja w wyznaczonych miejscowościach gminy.

Bezpłatna zbiórka wielkogabarytowa zużytego sprzętu elektrycznego oraz zużytych opon od samochodów osobowych z gospodarstw domowych.
Zbiórka rozpocznie się każdego dnia od godziny 6.00 w poszczególnych dniach:
15 listopada (poniedziałek) – Mrozowo, Sadki (oprócz Sadki ul. Sadkowski Młyn)
16 listopada (wtorek) – Broniewo, Dębionek, Dębowo, Sadki ul. Sadkowski Młyn
17 listopada (środa) – Anieliny, Bnin, Jadwiżyn, Glinki, Kraczki, Liszkówko, Łodzia, Machowo, Radzicz, Samostrzel i Śmielin.

W trakcie akcji można oddać m.in. telewizory, radia, komputery, monitory, lodówki, pralki, wirówki i inny sprzęt AGD oraz zlewozmywaki, wanny, kuchenki, meble, opony od samochodów osobowych (4 sztuki z jednej nieruchomości).
– Osoby będące w posiadaniu wyżej wymienionych odpadów są proszone o podanie imienia, nazwiska, adresu nieruchomości oraz listy przedmiotów, które mają zostać objęte zbiórką do Straży Gminnej w Sadkach. Straż będzie przyjmować od dnia 18 października zgłoszenia do 5 listopada – poinformował wójt Gryniewicz.
Zgłoszenia można dokonać pod numerem telefonu 52-321-11-25.

Źródło: 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    Nuria, w dniu 25-10-2021 21:21:02 napisał:

    Ale po cholerę wypisywanie kto ile czego oddaje...?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Tarczyński kabanosy drobiowe i wieprzowe 105g
4,99PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Budowa hal
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Olej Kujawski
8,99PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)