Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Odszedł Jan Kasprzak. Był zawodnikiem Szubinianki oraz społecznym autorytetem

fot. UM w Szubinie

fot. UM w Szubinie

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o# śmierci Jana Kasprzaka.

Jan Kasprzak urodził się 8 sierpnia 1949 roku w Szubinie. Był zawodnikiem Ludowego Klubu Sportowego Szubinianka. Pan Jan wystąpił w słynnym już meczu towarzyskim 24 stycznia 1968 r. na stadionie miejskim w Szubinie z Górnikiem Zabrze, a 9 lutego 1968 r. z Polonią Bytom. Wystąpił również w meczu przeciwko trzykrotnemu mistrzowi Polski Legii Warszawa. Prowadził drużynę trampkarzy, drużynę juniorów i seniorów LKS Szubinianka. W latach 1976-2000 pełnił funkcje społeczne w klubie, był prezesem, wiceprezesem oraz członkiem zarządu klubu. W latach 1991-2000 zajmował stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szubinie. Za swoją działalność w dziedzinie krzewienia kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Szubin otrzymał wiele wyróżnień m.in. Srebrną Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej, Brązową Odznakę za zasługi w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy oraz Odznakę Zasłużonego Działacza LZS.

W 2018 r. za osiągnięcia sportowe, społeczny autorytet, a przede wszystkim ogromne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i sportu w gminie wyróżniony został przez Radę Miejską w Szubinie Medalem Honorowym Sędziwoja z Szubina.

Materiał: Urząd Miejski w Szubinie/red.

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Sylwester, w dniu 25-11-2021 22:57:47 napisał:

  Spoczywaj w spokoju.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Szubin, w dniu 26-11-2021 08:07:43 napisał:

  Świetny człowiek.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Włoszczyzna
3,99PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)