Ograniczenie migracji dzików. Trasa oprysku wyniosła ponad 85 kilometrów

fot. lasy.gov.pl
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią informuje#, że w dniu 01.08.2023 roku (trasa nr 1 i 2) wykonano po raz trzynasty barierę zapachową ograniczającą migrację dzików na granicy zachodniej powiatu nakielskiego.
Trasa oprysku wyniosła 85,5 kilometrów (w tym 16,07 kilometrów lasów) i przebiegła następująco:
- trasa nr 1: obszar leśny Runowo (Rajgród, Jeziorki Zabartowskie), Izabela, Dębionek Formoza, Leśnictwo Glinki, Liszkówko, Machowo, Bnin, Jadwiżyn, łaki nadnoteckie, Noteć (razem 36 kilometrów, w tym lasy Nadleśnictwa Runowo 0,5 Km. oraz lasy Nadleśnictwa Szubin 9,2 km.)
- trasa nr 2; łąki nadnoteckie, Noteć, Mieczkowo, Smogulecka Wieś, Dobieszewo, Dobieszewko, Panigródzek (woj. wielkopolskie), Głogowiniec, Palmierowo, Włodzimierzewo, Dziewierzewo, Żarczyn, las Nadborowo (razem 49,5 kilometrów w tym lasy Nadleśnictwa Szubin 6,37 km. )
Usługa oprysku została wykonana przez firmę Usługi Rolniczo-Ogrodnicze Jakub Mazur z Trzeciewnicy ul. Łąkowa 5, gmina Nakło nad Notecią.
Źródło: Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią
Czytaj również
- Wszystkie placówki będą zamknięte. Zaplanuj wizytę w innym terminie
- Konferencja regionalistów. Przygotowano bogaty i różnorodny program
- Kontakt nie będzie możliwy. Trwa przenoszenie numerów telefonów
- Gigantki Kujaw i Pomorza. Zapraszamy uczniów do konkursu
- Temperatura spadnie poniżej zera. Ostrzeżenie przed przymrozkiem
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!