Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

12 marca 2022

Ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Województwa. Zmierzyło się 100 szachistów

fot. pow.

fot. pow.

6 marca w Szubińskim Domu Kultury odbyła się ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Województwa - III Ligi Szachowej.

Na listach startowych znalazło się dwadzieścia pięcioosobowych zespołów, co oznacza, iż tego dnia w Szubinie zagrało łącznie 100 szachistów. Nagrody zwycięskim drużynom wręczał burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, a obowiązki kierownika turnieju sprawował Piotr Szybowicz. I miejsce w sezonie 2021/2022 wywalczył klub BKS Chemik Bydgoszcz, w którego składzie wystąpili szachiści powiatu nakielskiego: Piotr Szybowicz (Szubin) i Julia Rocławska (Kcynia). Szubinianin tryumfował w DMW po raz drugi - pierwszy raz w sezonie 2002/2003 w reprezentacji klubu AZS AB Bydgoszcz. Dodatkowo zajął I miejsce na IV szachownicy z wynikiem 5,5 punktu z 7 partii (4 wygrane, 3 remisy, 0 przegranych). Mieszkanka Kcyni znalazła się w gronie laureatów po raz pierwszy, co warto podkreślić z uwagi na fakt, iż wystąpiła w podstawowym składzie bydgoskiej drużyny seniorów, będąc juniorką. Julia Rocławska ma na swoim koncie już 12 medali mistrzostw województwa w kategoriach seniorów i juniorów z trzech dyscyplinach: szachach, warcabach stupolowych i warcabach klasycznych. Dodatkowo startuje z powodzeniem na ogólnopolskich turniejach klasy open. Szachiści powiatu nakielskiego awansowali do Drużynowych Mistrzostw Polski - II Ligi Szachowej.

Na XVI miejscu uplasowała się osłabiona kwarantannami drużyna UKS Szachowej Dwójki Szubin w składzie: Dariusz Wargulec, Paweł Kadukowski, Piotr Lech, Jerzy Białas, Danuta Karwowska, Przemysław Chudzik. Szczegółowe wyniki pierwszej dziesiątki: I miejsce BKS Chemik Bydgoszcz (Marek Olszewski, Mikołaj Włoch, Jarosław Wiśniewski, Piotr Szybowicz, Julia Rocławska, Marcin Woźniak) - 12 punktów, II miejsce AZS UMK I Toruń - 10 punktów, III miejsce MKS EMDEK Bydgoszcz - 10 punktów, IV miejsce MLKS Tucholanka I Tuchola - 10 punktów, V miejsce WKSz 1938 Włocławek - 9 punktów, VI miejsce UKS Gambit Toruń - 8 punktów, VII miejsce ITS Kopernik Inowrocław - 8 punktów, VIII miejsce UKS OPP I Toruń - 8 punktów, IX miejsce PKS Wiatrak II Bydgoszcz - 8 punktów, X miejsce MLKS Wisła Nowe - 7 punktów.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Miś Uszatek, w dniu 12-03-2022 14:38:43 napisał:

    Nie mistrzostwa świata tylko województwa.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)