Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

11 lipca 2021

Otwarte Mistrzostwa Juniorów. Alan wicemistrzem Płocka

fot. pow.

fot. pow.

Alan Jagodziński został wicemistrzem Płocka# juniorów w szachach klasycznych. To niewątpliwie wysokie osiągnięcie. W zawodach wzięło bowiem udział ponad 50 osób z województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Otwarte Mistrzostwa Płocka Juniorów w  Szachach Klasycznych obywały się w minionym tygodniu( od 3 do 5 lipca). Zawody trwały trzy dni i cieszyły się dużym powodzeniem wśród młodzieży.  W turnieju wzięli udział bracia Jagodzińscy z Miastowic(klub LKS Chrobry Gniezno). Uczniowie LO w Szubinie ukończyli zawody z doskonałym wynikiem. Alan uplasował się na drugim miejscu i został wicemistrzem Płocka juniorów w szachach klasycznych.  Otrzymał puchar i nagrodę finansową.  Olaf także znalazł się na  bardzo dobrej pozycji ,zajmując wysokie piąte miejsce. Został  uhonorowany nagrodą pieniężną. Warto zaznaczyć, że bracia nie przegrali w Płocku żadnej partii, pomimo tego, że poziom turnieju był bardzo wysoki.  Patronat nad turniejem objął Mazowiecki Związek Szachowy i Tygodnik Płocki.

Materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)