Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

22 października 2020

Pasowanie na czytelnika. Uczniowie złożyli ślubowanie

fot. UM Łobżenica

fot. UM Łobżenica

Tradycją szkolnej biblioteki Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w# Wiktorówku jest uroczyste przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych.

Uroczystość ta odbyła się 14 października. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci wysłuchały historii z książki Hanny Łochockiej pt: „Jak wróbelek, Elemelek w szkole uczył się literek”. Następnym punktem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania. Uroczystego pasowania Zakładką dokonała dyrektor szkoły, pani Wioletta Pacholec. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplom, zakładkę, magnes, plan lekcji oraz kartę młodego czytelnika. Nagrody sfinansowane zostały z programu edukacyjnego „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”, w którym bierze udział nasza szkoła za pośrednictwem wychowawcy klasy I pani Doroty Turkowiak. Czytam sobie, to bestsellerowa seria wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci w wieku 5-7 lat. Dzieci otrzymały bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” najwybitniejszych, współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci. Serdecznie polecamy nowe książeczki i zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Materiał: Magdalena Murach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)