Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

30 lipca 2021

Podczas prac ziemnych natrafiono na niewybuch. Teren zabezpieczały służby

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Na nieużytkach rolnych w Zamartem w pow. sępoleńskim znaleziono# pocisk artyleryjski. Teren zabezpieczyli policjanci. Niewypał znalazł 44-latek podczas wykonywania prac ziemnych.

Wczoraj (29.07.21) około 18:30, dzielnicowy z Kamienia Krajeńskiego, pow. sępoleński, został poinformowany przez 44-letniego mieszkańca gminy o znalezieniu niewybuchu. Został on ujawniony podczas prac ziemnych na terenie nieużytków rolnych w miejscowości Zamarte, gmina Kamień Krajeński. Pocisk usytuowany był w około metrowym wykopie pod wiszącą nad nim skarpą ziemną. Funkcjonariusz patrolu rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim stwierdził, że jest to niemiecki pocisk przeciwpancerny najpewniej działa PAK 40 - 75mm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Miejsce, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zostało zabezpieczone przez sępoleńskich funkcjonariuszy. Dzisiaj rano pocisk przekazano saperom z jednostki wojskowej w Chełmnie.

Materiał: asp. Małgorzata Warsińska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Modne aranżacje
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Remonty mieszkań
Sprawdzanie geometrii kół
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)