Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

22 listopada 2022

Ponad granicami. Tydzień Edukacji Globalnej w ZSCKR w Samostrzelu

fot. powierzone

fot. powierzone

Tegoroczna edycja Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się w dniach 14-20 listopada pod hasłem Solidarnie ponad granicami.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że żyjemy w świecie, który jest w coraz większym stopniu globalny. Nasze życie jest coraz bardziej splecione z życiem innych ludzi na całej kuli ziemskiej. Jednocześnie zwiększają się rozbieżności i nierówność. Jest oczywiste, że globalne problemy i wyzwania – bieda, zrównoważona przyszłość, pokój i zgoda – wymagają rozwiązań ogólnoświatowych.

Edukacja globalna jest bardzo ważną odpowiedzią na rzeczywistość życia w globalnym świecie, a Tydzień Edukacji Globalnej to święto ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go na lepsze. Nasza szkoła dołączyła do grona innych szkół, organizacji młodzieżowych i instytucji oraz wszelkich zainteresowanych stron, aby się spotkać, porozmawiać oraz podnieść naszą wspólną świadomość na temat globalnych wyzwań.

Uczniowie podczas spotkania inicjującego obchody TEG dowiedzieli się, na czym polega edukacja globalna i jakie wartości leżą u jej podstaw. W czasie wystawy plakatowej pod hasłem „Globalne współzależności” młodzież zapoznała się z globalnymi wyzwaniami takimi jak, zapewnienie zrównoważonego rozwoju oraz budowanie partnerskich relacji gospodarczych i społecznych pomiędzy krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa. Podczas spotkania nie zabrakło również filmów i animacji, które zachęcały widzów do zmiany perspektywy oraz krytycznego myślenia.

Materiał: Ewa Zdrojewska-Baliniak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)