Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

22 lipca 2022

Praca na niepełny etat? Zobacz, w jakich branżach o nią najłatwiej

fot. powierzone

fot. powierzone

Praca na niepełny etat dotyczy umów na 1/8, 1/4, 1/2 oraz 3/4 etatu. Taką pracę bardzo często podejmują# studenci, osoby pracujące w reklamie i marketingu, kobiety wracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka, a ponadto wszyscy Ci, którzy chcą mieć czas na rozwijanie swoich pasji. Mniejszy wymiar czasu pracy nie zawsze oznacza niskie zarobki, zwłaszcza jeśli chodzi o branże IT czy e-commerce. Dziś podpowiemy, w jakich branżach najłatwiej o pracę na niepełny etat.

Podejmij pracę w branży gastronomicznej 

W kawiarniach, restauracjach, barach i większych sieciach gastronomicznych pracodawcy chętnie zatrudniają na niepełny etat. Student czy osoba powracająca na rynek pracy po przerwie może podjąć pracę jako pracownik restauracji fast food. Jeżeli poszukujesz pracy na niepełny etat w branży gastronomicznej, to wiele ofert pracy znajdziesz na stronie GoWork.pl. Możesz podjąć zatrudnienie na stanowisku kelnera, ale i barmana czy baristy. Zwłaszcza te dwa ostatnie zawody mogą być jednocześnie pasją rozwijaną także na krajowych czy międzynarodowych konkursach.     

O elastyczny grafik łatwiej w branży handlowej 

Właściciele, najemcy i kierownicy sklepów często poszukują sprzedawców, kasjerów, ale i pracowników magazynowych. Na każdym z tych stanowisk można podjąć pracę w niepełnym wymiarze w ramach umowy o pracę albo umowy cywilnoprawnej. Warto podkreślić, że w ramach umowy o pracę można liczyć na przywileje pracownicze, czyli możliwość skorzystania z urlopu pracowniczego w wymiarze proporcjonalnym do czasu pracy. Jednocześnie także w przypadku zatrudnienia na niepełny etat obowiązuje okres wypowiedzenia na umowie o pracę. Pracodawca zatrudniając na taką umowę może również zaproponować pracownikowi godziny nadliczbowe. W przypadku umowy na 3/4 etatu jest to nie więcej niż 150 godzin. Opłaca również wszystkie składki ZUS. Oczywiście przywileje pracownicze nie obowiązują w ramach umowy cywilnoprawnej.   

Zatrudnij się w niepełnym wymiarze jako specjalista do spraw marketingu i reklamy 

Są takie prace, które dają satysfakcję i pozwalają zarobić sporo nawet w niepełnym wymiarze czasu pracy. Tak jest w przypadku specjalistów do spraw marketingu i reklamy. Rozwinięty jest zwłaszcza e-marketing, a dostępne narzędzia są różnorodne. Taką pracę można wykonywać nawet bez wychodzenia z domu, co jest dodatkowym atutem. Zarządzanie social media firmy w ramach tego rodzaju zatrudnienia nie musi odbywać się przez 8 godzin na dobę czy 40 godzin tygodniowo.    

Branża hotelarska otwarta na zatrudnienie w mniejszym wymiarze 

Na niepełny etat można zatrudnić się także w branży hotelarskiej. Zwłaszcza absolwenci szkół hotelarskich, a także studenci kierunku turystyka i hotelarstwo chętnie podejmują pracę w branży na część etatu. Dzięki temu mogą kontynuować edukację bez przeszkód, a jednocześnie zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe. Dostępne są oferty pracy na stanowisku pracownika recepcji hotelowej, ale i pokojowej. Oczywiście taką pracę mogą podjąć także osoby, które szukają zatrudnienia, w ramach którego mogą ograniczyć obowiązki zawodowe na rzecz czasu dla rodziny. To również opcja dla osób, które chcą dorobić do etatu, podejmując dodatkową pracę.        

Pracownik branży fitness nie musi pracować w pełnym wymiarze czasu pracy 

Coraz bardziej popularne jest dbanie o siebie i dążenie do optymalnej, zdrowej sylwetki. W związku z tym zyskują centra fitness, a także osoby w nich zatrudnione. Wiele osób poszukuje trenerów personalnych albo usług dietetycznych i osoba o odpowiednich kompetencjach może podjąć pracę w centrum fitness na część etatu. Nie każdy korzysta z dodatkowej pomocy ćwicząc na siłowni, więc nie zawsze konieczne jest zatrudnienie specjalisty, czyli trenera personalnego na pełny etat. Jednocześnie taka osoba może prowadzić działalność gospodarczą jednoosobową i poza pracą na niepełny etat szukać zleceń. 

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany
 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)