Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

06 lutego 2024

Przedszkolaki poznały historię dwóch braci. "Dzień Pozytywnego Myślenia"

fot. Justyna Krzyżaniak

fot. Justyna Krzyżaniak

Dnia 5 lutego Gminna Biblioteka Publiczna# w Sadkach odwiedziła Przedszkole Gminy Sadki "Dobre Ludki" oddział w Bninie.

Tematem przewodnim naszego spotkania był obchodzony 2 lutego Dzień Pozytywnego Myślenia. Dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadania z książki A. Antosiewicz pt. "Mądre bajki - Pozytywne myślenie". Dzięki temu poznały historię dwóch braci Daniela i Tomka. Przez negatywne nastawianie oraz strach przed brakiem umiejętności gry w piłkę nożną młodszemu z braci nie wychodziły treningi. Dopiero po rozmowie z bratem, który to wskazał mu, jak w prosty sposób może nastawić się pozytywnie do stresogennej sytacji, treningi zaczęły sprawiać mu radość. Historia Daniela pokazała naszym przedszkolakom, że warto w siebie wierzyć. Maluchy zrozumiały, że nawet najtrudniejsze zadanie może okazać się błahostką, gdy stawimy mu czoła z pozytywnym nastawieniem.

Dzieci podzieliły się swoimi doświadczeniami, w których okazało się, że strach ma wielkie oczy i do niektórych rzeczy trzeba podchodzić z optymizmem oraz uśmiechem. Wszyscy zauważyliśmy, że nawet, gdy coś nie wyjdzie, to nie należy się zamartwiać i rezygnować tylko trzeba próbować do skutku, aż osiągniemy wymarzony cel. W drugiej części zajęć dzieci przy pomocy talerzyków tekturowych tworzyły piękne uśmiechnięte słońca. Na przygotowanych kartkach rysowały rzeczy, bądź czynności, które sprawiają im radość.

Po raz kolejny dziękujemy Paniom Przedszkolakom oraz dzieciom z Bnina za ciepłe przyjęcie. Z pewnością będziemy do Was wracać.

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)