Dziś mamy 25 czerwca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2022

Przygodowy rajd szkół. Kto jako pierwszy przekroczył linię mety?

fot. ML

fot. ML

Dzisiaj, 1 czerwca o 9:00 rozpoczął się międzyszkolny rajd #„Staszic Adventure Race”, w którym udział wzięły szkoły średnie z powiatu nakielskiego. Drużyny, w skład których wchodzili uczniowie i opiekun ścigali się na specjalnie przygotowanej trasie.

Na nakielską przystań stawiło się 12 drużyn ze szkół ponadpodstawowych. Po cztery drużyny wystawił ZS Staszica w Nakle oraz I LO im. B. Krzywoustego w Nakle, dwie drużyny ZST Kcynia a po jednej MOW Samostrzel i Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle.

Przygodowy rajd był podzielony na 3 części. Na początku uczestnicy mieli za zadanie pokonanie 2 km trasy kajakiem od nakielskiej przystani po „Kcyniak” i z powrotem. Następnie uczestnicy przesiedli się na rower i ruszyli z przystani w stronę Studzienek. Po dotarciu do miejscowości, zawodnicy musieli pokonać 4 km trasę biegiem lub marszem. Następnie znowu przesiedli się na rowery i wrócili na przystań, gdzie znajdowała się linia mety. W sumie na jednośladzie zawodnicy mieli do pokonania ok. 22 km trasę.

Dodatkowo, każda drużyna musiała spełnić dwa warunki. Po pierwsze, należało zdobyć 13 punktów w terenie, które były zaznaczone na specjalnie przygotowanej mapie rajdu. Po drugie, drużyna musiała wrócić na metę w komplecie, co kładło większy nacisk na współpracę.


Oto lista laureatów:

1. ZS Staszica w Nakle: Dorian Śledzik, Szymon Książek, Michał Szczęsny, Wiktoria Karmowska – 3h i 8 min

2. ZSŻŚ: Kacper Borowicki, Tomasz Ziarnik, Daniel Mizdalski, Paweł Ciereszko –3h i 11 min

3. ZS Staszic w Nakle: Mateusz Majchrzak, Albert Winklewski, DominikNowacki, Agata Frąckowiak – 3h i 45 min

Zwycięzcy otrzymali puchary wręczone przez starostę Tadeusza Sobola i wicestarostę Tomasza Miłowskiego oraz radną powiatu Rozalię Wencel. Zawodnicy po przekroczeniu linii mety mieli szansę się posilić kiełbasą z grilla.

Oceń artykuł: 29 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Przemo, w dniu 02-06-2022 10:24:44 napisał:

    Super! Działajcie!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
POMIDOR MALINOWY
5,99PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
LEWIATAN PAPIER TOALETOWY BIAŁY 8 ROLEK
6,49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Ortodonta dla dzieci. Kiedy warto iść do kontroli?

Dbanie o zęby dzieci to nie tylko nauka szczotkowania. Warto także zatroszczyć się o prawidłowy zgryz. Zajmuje się tym ortodonta.

(czytaj więcej)