Dziś mamy 30 stycznia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2023

Przygotowania do zabawy karnawałowej. Motywem przewodnim balu - Hiszpania

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W tym roku motywem przewodnim balu karnawałowego w szkole podstawowej w Sadkach jest Hiszpania. Impreza już w #najbliższy piątek, ale zanim nastąpi trzeba się do niej odpowiednio przygotować!

Na zaproszenie Pani Elżbiety Niedzielskiej, przybyliśmy na szkolną świetlicę z pomocą! Wiele nam nie było trzeba by stworzyć iście hiszpańskie gadżety.

Z dwóch kolorowych kartek, odrobiny kleju i patyczków powstały piękne wachlarze. Dzieci oczywiście mogły ozdobić je według uznania rysując różnorakie wzory lub tworząc ażury nożyczkami.

Wykonaliśmy także sombrero i grube wąsy na piku. Uczniowie wycieli gotowe wzory hiszpańskich kapeluszy, ozdobili je kredkami i kolorowymi frędzlami z włóczki. Następnie zarówno do sombrero jak i wąsów zostały przyklejone klejem na gorąco patyczki (piki). Teraz nasze gadżety mogą posłużyć dzieciom podczas balu karnawałowego- świetnie sprawdzą się przy fotobudce!

To był bardzo miło spędzony czas. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia następnym razem!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w sadkach, a przygotowała je i przeprowadziła Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)