Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2023

Przygotowania do zabawy karnawałowej. Motywem przewodnim balu - Hiszpania

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W tym roku motywem przewodnim balu karnawałowego w szkole podstawowej w Sadkach jest Hiszpania. Impreza już w #najbliższy piątek, ale zanim nastąpi trzeba się do niej odpowiednio przygotować!

Na zaproszenie Pani Elżbiety Niedzielskiej, przybyliśmy na szkolną świetlicę z pomocą! Wiele nam nie było trzeba by stworzyć iście hiszpańskie gadżety.

Z dwóch kolorowych kartek, odrobiny kleju i patyczków powstały piękne wachlarze. Dzieci oczywiście mogły ozdobić je według uznania rysując różnorakie wzory lub tworząc ażury nożyczkami.

Wykonaliśmy także sombrero i grube wąsy na piku. Uczniowie wycieli gotowe wzory hiszpańskich kapeluszy, ozdobili je kredkami i kolorowymi frędzlami z włóczki. Następnie zarówno do sombrero jak i wąsów zostały przyklejone klejem na gorąco patyczki (piki). Teraz nasze gadżety mogą posłużyć dzieciom podczas balu karnawałowego- świetnie sprawdzą się przy fotobudce!

To był bardzo miło spędzony czas. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia następnym razem!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w sadkach, a przygotowała je i przeprowadziła Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)