Dziś mamy 2 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

18 października 2021

Przyjęto ponad 200 ochotników. Największe wcielenie w historii brygady

fot. pow.

fot. pow.

Piąte w tym roku i jednocześnie największe w# historii brygady wcielenie w szeregi kujawsko-pomorskich Terytorialsów. 15.10.2021r. bataliony w Toruniu i Grudziądzu przyjęły do służby łącznie ponad 200 ochotników.

Po ostatnim zaciągu do służby 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej liczy już blisko 1800 żołnierzy ochotników. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się 16-dniowe szkolenie podstawowe dla osób bez doświadczenia w Siłach Zbrojnych RP, jak i 8-dniowe szkolenie wyrównawcze dla osób, które przysięgę wojskową mają już za sobą. Na każde ze szkoleń stawiło się ponad 100 ochotników.

Żołnierze są w trakcie intensywnego szkolenia podstawowego, gdzie doświadczona kadra instruktorska uczy ich podstaw m.in. taktyki, szkolenia strzeleckiego, pierwszej pomocy, musztry i regulaminów. Zwieńczeniem ich wysiłku będzie wymagający egzamin w formie pętli taktycznej, nagrodą przysięga wojskowa przy ul. Piastowskiej 2-8 w Toruniu zaplanowana na 30.10.2021 r.

8 K-PBOT jako jedyna brygada WOT ma za patrona kobietę – gen. bryg. Elżbietę Zawacką ps. „Zo”. Kobiety stanowią również poważną siłę w jej strukturach. Jest ich już ponad 400, co stanowi około 22% całego stanu osobowego żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej brygady.

Brygada WOT w województwie kujawsko-pomorskim powstała 15 stycznia 2018 r. Tego samego roku został utworzony 81 batalion lekkiej piechoty w Toruniu. W 2020 r. rozpoczęto formowanie 82 blp w Inowrocławiu, natomiast w 2021 r. żołnierze w oliwkowych beretach rozpoczęli służbę w koszarach o bogatej tradycji wojskowej przy ul. Jagiełły 11 w Grudziądzu. W czwartym roku funkcjonowania brygady zainteresowanie służbą dalej rośnie. Dzięki temu liczne wcielenia w 2 batalionach jednocześnie stają się normalnością. Najmłodszy rodzaj Sił Zbrojnych liczy już ponad 30,5 tys. żołnierzy ochotników. Spodziewany stan na koniec 2021 r. to 32 tys. żołnierzy.

W 2021r. pozostała jeszcze jedna okazja do wstąpienia w szeregi kujawsko-pomorskich Terytorialsów. Wcielenie odbędzie się 17 grudnia 2021 r. Po umundurowaniu i dopełnieniu formalności ewidencyjno-finansowych żołnierze wrócą do domów. Szkolenie odbędą w terminie 15-29.01.2022 r. podczas zimowej przerwy w nauce w ramach akcji Ferie z WOT. Wojska Obrony Terytorialnej cyklicznie wychodzą w stronę osób, które dni na odbycie szkolenia podstawowego lub wyrównawczego są w stanie wygospodarować tylko w okresie przerwy od nauki lub pracy. Stąd zimowe akcje „Ferie z WOT” i letnie „Wakacje z WOT”. Czekamy na Ciebie! Już dziś wejdź na stronę rekruterzy.terytorialsi.mil.pl i skontaktuj się ze swoim rekruterem.

Materiał: por. Paweł Banasiak - Oficer Prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  KotWOpinaczach, w dniu 19-10-2021 11:31:21 napisał:

  Ściema. Wysyłałem zgłoszenie i nikt się nie odezwał.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  pytam, w dniu 20-10-2021 12:10:17 napisał:

  ile płacą? chętnie bym się zapisał

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Jagr masło
5,33PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)