Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2022

Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Znamy finalistów!

O nagrody finansowe zawalczyło 9 uczniów z 7 szkół z regionu#. Udział w wydarzeniu wzięła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Finał odbył się 2 czerwca w Sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

Uczestnicy konkursu w konsultacji ze swoim nauczycielem prowadzącym przygotowali pracę pisemną wraz z prezentacją multimedialną na jeden z tematów:
• Kobieta w samorządzie, czyli o łączeniu ról społecznych - role liderek w działalności samorządowej
• „Nie ma kaleki, jest człowiek” M. Grzegorzewska - powinności samorządu wobec osób starszych, słabych i zagrożonych wykluczeniem
• Moja Mała Ojczyzna - działania gminy i samorządu województwa na rzecz zachowania pamięci i kształtowania tożsamości regionalnej.

Spośród nadesłanych 56 prac konkursowych Wojewódzki Komitet Organizacyjny powołany przez przewodniczącą sejmiku województwa Elżbietę Piniewską zakwalifikował do finału konkursu 10 uczniów. W finale konkursu uczestnicy zaprezentowali swoje prace i odpowiedzieli na pytania ich dotyczące zadane przez Komitet. Najlepsze prace zostały nagrodzone finansowo, doceniono zarówno uczniów jak i nauczycieli, pod opieką których została przygotowana praca konkursowa.

Nagrodzeni:
• I miejsce Kinga Goryńska - Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, nauczyciel: Ewa Rzepka
• II miejsce Olgierd Pawłowski - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie, nauczyciel: Mirosław Pilarski
• III miejsce Stella Sudoł - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej, nauczyciel Anna Rutkowska
Wyróżnienia:
• Amadeusz Hak - Szkoła Podstawowa w Mycielewie (powiat nakielski), nauczyciel: Joanna Biernacka-Kozerewicz
• Milena Krajewska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie (powiat lipnowski) nauczyciel: Hanna Kozakiewicz
• Kacper Sandecki - Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach (powiat inowrocławski), Małgorzata Kieraj-Kowalczyk

Materiał: Beata Krzemińska /rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zadaj pytanie
20PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)