Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Rusza cykl zebrań wiejskich. Przedstawiamy harmonogram spotkań

fot. archiwum

fot. archiwum

W gminie Sadki rozpoczynają się zebrania wiejskie z mieszkańcami sołectw.

Od połowy marca do początku kwietnia przedstawiciele władz oraz sołtysi będą spotykali się z mieszkańcami na corocznych zebraniach wiejskich. W tabeli ujęliśmy harmonogram zebrań z mieszkańcami poszczególnych sołectw. Takie zebrania są doskonałą okazją do poruszenia istotnych dla mieszkańców problemów, stwarzają możliwość rozmowy z władzami gminy, umożliwiają stworzenie planów dotyczących dalszego rozwoju sołectw. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych spotkaniach.

Źródło:  

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  blfr, w dniu 18-03-2023 19:26:00 napisał:

  Mieszkańcy Sadek, a szczególnie rodzice dzieci chodzących do szkoły podstawowej pewnie licznie zjawią sie na zebraniu w Sadkach by zapytać się o to kto pozwolił na lokalizację myjni samochodowej przy szkole i w centrum tak zabudowanego terenu. Czy chemia stosowana na myjniach jest bezpieczna dla małych dzieci? Czy wilgoć nie będzie uciążliwa dla zdrowia i komfortu życia sąsiadów tej lokalizacji? Jaki wpływ może mieć wilgoć w powietrzu na bezpieczeństwo wyjazdu z drogi powiatowej na drogę krajową ? Co będzie zimą kiedy na szybkom reakcję na zmienne warunki atmosferyczne nie będzie można za bardzo liczyć (szczególnie drogi gminne) ? Myślę, że rodzie dzieci chodzących do szkoły w Sadkach mieszkający w innych miejscowościach też powinni o to zapytać? I wreszcie zdrowie nauczycieli, czy ta inwestycja nie odbije się negatywnie na warunkach ich pracy? Obyśmy na tych zebraniach nie zobaczyli jakiejś techniki w stylu mega projektów i filmików, tylko były tam konkrety. I jeszcze prosta odpowiedź do kamery i przy świadkach: co działo się z samochodami co je gmina nieodpłatnie pozyskała i potem przekazała .Czy ktoś je kupił? I po co gminnie statek, czy nie ma innych zajęć dla urzędników ? Czemu takie wysokie podatki od nieruchomości mamy ? Jaka jest relacja z ich wysokością a podwyżkami dla pracowników w urzędzie? Ile godzin jest pan wójt w Urzędzie w pracy (szczegóły i konkrety)? dlaczego tak mało szczegółowo składa pan w sprawozdaniach comiesięcznych ? dlaczego wybrano takiego oferenta w przetargu na wywóz śmieci i czemu jest taka wysoka cena ? Jaki ma to związek z wyjściem z metropolii bydgoskiej i kto na to zezwolił?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  bl, w dniu 18-03-2023 19:30:36 napisał:

  dwie godziny na zebranie w Sadach i jeszcze dojechać na zebranie w Dębowie ?to za krótko. OBy nie było to związane z chęcią marginalizacji problemów i pytań

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Wójt , w dniu 19-03-2023 10:21:44 napisał:

  Ciekawe czy w tym roku pojawi się na zebraniach, a pytań jest dużo.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)