Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

08 lipca 2021

"Sierż. Berka był wyróżniającym się policjantem". Zginął na służbie

fot. KGP/js

fot. KGP/js

Nasz kolega sierżant Damian Berka zginął na# służbie 15 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

SIERŻANT BERKA DAMIAN 
ur. 1984 r. - zm. 2006 r.

Policjant Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kcyni Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią

Służbę w Policji rozpoczął 9 maja 2005 r., po odbyciu służby kandydackiej, na stanowisku kursanta ogniwa prewencji Komisariatu Policji w Kcyni Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. W latach 2005-2006 odbył przeszkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku. W tym czasie pełnił służbę na stanowiskach kursanta i aplikanta ogniwa prewencji Komisariatu Policji w Kcyni Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Sierż. Damian Berka był wyróżniającym się policjantem. Zdyscyplinowany, rzetelny i sumienny, w realizacji zadań wykazywał duże zaangażowanie, odwagę i kreatywność. Swoją postawą podnosił autorytet służby oraz społeczne zaufanie do Policji.

5 lipca 2006 r., sierż. Damian Berka, pełniąc służbę, udał się na miejsce pożaru do Grocholina. W wyniku wypadku samochodowego poniósł śmierć na miejscu.

Pośmiertnie awansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta.

Materiał: KGP/js

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)