Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

19 maja 2020

Socjolog- czy to zawód z przyszłością?

Obranie własnej drogi zawodowej wcale nie jest łatwe, wszak rynek pracy ciągle się zmienia. Niewątpliwie bardzo popularne są# studia socjologiczne. Ale czy po ukończeniu tego kierunku można znaleźć pracę? Wbrew pozorom możliwości jest bardzo wiele. Zatem gdzie szukać zatrudniania?

Socjolog- zawód z przyszłością

Praca socjologa jest bardzo ciekawa, ale i wymagająca. Otóż niezbędne jest posiadanie specjalistycznej wiedzy na temat technik badawczych, ale również umiejętność analizy społeczeństwa w skali mikro, makro i mezo. Zatem na samym początku należy uświadomić sobie, że ukończenie studiów socjologicznych wcale nie jest takie łatwe, a ta nauka w wielu przypadkach korzysta ze statystyki i logiki, a więc kierunek absolutnie nie jest humanistyczny. Jednak po otrzymaniu tytułu licencjata czy też magistra można znaleźć naprawdę korzystne oferty pracy. Warto tutaj skorzystać z portalu Pracuj.pl, gdzie można znaleźć świetne oferty i jednocześnie bardzo łatwo aplikować CV.

Gdzie można pracować po socjologii?

Po ukończeniu kierunku socjologia można podjąć pracę w wielu miejscach. Otóż absolwent ma uprawnienia aby podjąć pracę w ośrodku pomocy społecznej, ale również w urzędach miasta, czy starostwach powiatowych. Jednak to niejedyne możliwości. Otóż na pewno ciekawą opcją jest praca w urzędzie statystycznym czy firmach zajmujących się badaniem opinii publicznej. Można zajmować się nie tylko przeprowadzaniem badań na danych próbach badawczych, ale również obliczaniem wyników i wysnuwaniem wniosków. Ponadto samodzielnie można przeprowadzać badania fokusowe, które mają za zadanie ocenić czy np. dany produkt przyjmie się na rynku, bądź czy reklama dotrze do grupy odbiorczej. Do socjologa należy także układanie ankiet. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest stosunkowo dobrze płatna i już na samym początku można zarobić zdecydowanie powyżej pensji minimalnej. Jednak wymaga także posiadania dużych umiejętności myślenia analitycznego, ale również znajomości zależności jakie zachodzą między danymi grupami społecznymi. Warto przy tym pamiętać, że przyda się dodatkowo zdolność obsługi programów komputerowych służących do obliczania choćby, np. Exela, gdyż to znacząco ułatwia pracę i ją przyspiesza.

Niewątpliwie socjolog jest to zawód z przyszłością. Coraz więcej firm korzysta z usług takich specjalistów, dzięki którym można realnie ocenić choćby powodzenie danych kampanii reklamowych i społecznych.

 

Materiał Parnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)