Dziś mamy 25 czerwca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

Spotkanie z Jakubem Małeckim. Od ekonomisty do pisarza

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

15 czerwca w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie# z Panem Jakubem Małeckim. Jego uczestnicy mieli przyjemność poznać ulubionego pisarza, porozmawiać z nim, a także zrobić wspólne zdjęcie.

Powieści Pana Jakuba cieszą się dużą popularnością wśród naszych czytelników. Są pięknym dowodem na to, że książki łączą ludzi. Bez względu na wiek - środowe popołudnie spędziliśmy w miłej atmosferze.

Spotkanie poprowadziła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach, Pani Joanna Brzozowska. Zadawała ona pytania pisarzowi, zachęcała naszych czytelników do tego samego. Dowiedzieliśmy się kto nakłonił Pana Jakuba do studiów ekonomicznych, dlaczego bohater "Horyzontu" nosi jego nazwisko oraz które z jego książek zostaną zekranizowane. A to tylko namiastka informacji, które zdobyliśmy podczas rozmowy.

Bardzo dziękujemy Panu Jakubowi za wizytę w naszej bibliotece. Z entuzjazmem wyczekujemy nowej powieści autora. I mamy cichą nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.
Spotkanie zostało zorganizowanie w ramach programu "Partnerstwo dla książki" (zadanie: "Poezja na wyciągnięcie ręki - 200 lat polskiego romantyzmu").

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał: Monika Mitek /GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Ortodonta dla dzieci. Kiedy warto iść do kontroli?

Dbanie o zęby dzieci to nie tylko nauka szczotkowania. Warto także zatroszczyć się o prawidłowy zgryz. Zajmuje się tym ortodonta.

(czytaj więcej)