Stary samochód: lepiej sprzedać czy zezłomować?

fot. powierzone
Właściciel samochodu musi w pewnym momencie zastanowić się nad tym, co zrobić z posiadanym przez siebie stosunkowo starym pojazdem.
Jego samodzielna rozbiórka nie jest zgodna z prawem, pozbycie się auta jest więc możliwe jedynie poprzez jego sprzedaż do skupu aut albo złomowanie. Która opcja może być uznana za bardziej atrakcyjną? Nietrudno domyślić się, że mamy do czynienia z pytaniem, na które nie ma jednej odpowiedzi.
Sprzedaż auta – zalety i wady
Osoby, które próbują sprzedać stare auto, którego sprawność pozostawia wiele do życzenia nie ukrywają, że motywacją do takiego działania staje się dla nich przede wszystkim argument cenowy. Ceny rynkowe mogą być nawet trzykrotnie wyższe niż te, jakie oferuje stacja demontażu pojazdów, choć w przypadku starych aut nigdy nie są one przesadnie wygórowane. Niestety, perspektywa dużego zarobku niejednokrotnie wiąże się z długim oczekiwaniem. Nawet w czasach kryzysu, z jakim mamy do czynienia w branży motoryzacyjnej, zainteresowanie starymi autami nie jest duże. Przeważnie nie kupują ich pasjonaci, ale osoby i firmy liczące na uzyskanie przynajmniej kilku części, którym można dać drugie życie. Taki kupujący zazwyczaj sam proponuje cenę i nie jest zainteresowany negocjowaniem ze sprzedawcą oczekującym zdecydowanie większego zysku. Przede wszystkim należy wybrać firmę, która ma doświadczenie, dobrą opinię i zajmuje się skupem aut legalnie i bezpiecznie – taką firmą jest Auto-Kasacja „Kapral-Car”.
Nie takie straszne złomowanie
Czy zatem złomowanie to jedyna opcja, która może nas zainteresować? Wiele osób nie ukrywa swojego rozczarowania z tego powodu, tymczasem okazuje się, że złomowanie może być znacznie pewniejszym rozwiązaniem niż mogłoby się to początkowo wydawać. Stacje demontażu pojazdów prowadzą czytelną politykę cenową, a duża konkurencja między nimi sprawia, że nie trzeba godzić się na niekorzystne warunki. Co więcej, pieniądze są wypłacane od ręki, dzięki czemu sprzedający nie musi obawiać się konieczności długiego oczekiwania. Za auto oddane Firmie „Kapral-Car” – w zależności od jego wagi, rocznika i stanu – możemy dostać całkiem niezłe pieniądze. Stacja demontażu pojazdów jest też miejscem, w którym pracownicy troszczą się o wszystkie formalności, których dopełnienie jest koniecznością w świetle polskiego prawa.
Relację filmową możesz zobaczyć:
Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany
Czytaj również
- Jak poprawić klasę energetyczną budynku? Sprawdź
- Jak przygotować się do roli opiekuna osoby starszej? Sprawdź
- Jakie zioła faktycznie wpływają pozytywnie na zdrowie?
- Od 2 września zmiana rozkładów jazdy. Zmienią się linie 404, 406, 407, 408 i 409
- „Ludzi dobrej woli jest więcej i ten świat nie zginie dzięki Wam". Dziękujemy!
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)