Dziś mamy 2 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Stary samochód: lepiej sprzedać czy zezłomować?

fot. powierzone

fot. powierzone

Właściciel samochodu musi w pewnym momencie zastanowić się nad tym, co zrobić z posiadanym przez siebie stosunkowo starym pojazdem.

Jego samodzielna rozbiórka nie jest zgodna z prawem, pozbycie się auta jest więc możliwe jedynie poprzez jego sprzedaż do skupu aut albo złomowanie. Która opcja może być uznana za bardziej atrakcyjną? Nietrudno domyślić się, że mamy do czynienia z pytaniem, na które nie ma jednej odpowiedzi.

Sprzedaż auta – zalety i wady

Osoby, które próbują sprzedać stare auto, którego sprawność pozostawia wiele do życzenia nie ukrywają, że motywacją do takiego działania staje się dla nich przede wszystkim argument cenowy. Ceny rynkowe mogą być nawet trzykrotnie wyższe niż te, jakie oferuje stacja demontażu pojazdów, choć w przypadku starych aut nigdy nie są one przesadnie wygórowane. Niestety, perspektywa dużego zarobku niejednokrotnie wiąże się z długim oczekiwaniem. Nawet w czasach kryzysu, z jakim mamy do czynienia w branży motoryzacyjnej, zainteresowanie starymi autami nie jest duże. Przeważnie nie kupują ich pasjonaci, ale osoby i firmy liczące na uzyskanie przynajmniej kilku części, którym można dać drugie życie. Taki kupujący zazwyczaj sam proponuje cenę i nie jest zainteresowany negocjowaniem ze sprzedawcą oczekującym zdecydowanie większego zysku. Przede wszystkim należy wybrać firmę, która ma doświadczenie, dobrą opinię i zajmuje się skupem aut legalnie i bezpiecznie – taką firmą jest Auto-Kasacja „Kapral-Car”.

Nie takie straszne złomowanie

Czy zatem złomowanie to jedyna opcja, która może nas zainteresować? Wiele osób nie ukrywa swojego rozczarowania z tego powodu, tymczasem okazuje się, że złomowanie może być znacznie pewniejszym rozwiązaniem niż mogłoby się to początkowo wydawać. Stacje demontażu pojazdów prowadzą czytelną politykę cenową, a duża konkurencja między nimi sprawia, że nie trzeba godzić się na niekorzystne warunki. Co więcej, pieniądze są wypłacane od ręki, dzięki czemu sprzedający nie musi obawiać się konieczności długiego oczekiwania. Za auto oddane Firmie „Kapral-Car” – w zależności od jego wagi, rocznika i stanu – możemy dostać całkiem niezłe pieniądze. Stacja demontażu pojazdów jest też miejscem, w którym pracownicy troszczą się o wszystkie formalności, których dopełnienie jest koniecznością w świetle polskiego prawa.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)