Dziś mamy 24 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2021

Szachy błyskawiczne online. Jan Rosiński na Akademickich Mistrzostwach Świata

fot. pixabay

fot. pixabay

W marcu zawodnik mroteckiego Feniksa Jan Rosiński# reprezentował Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Akademickich Mistrzostwach Świata w szachach błyskawicznych.

Zawody zostały zorganizowane przez Międzynarodową Federację Szachową FIDE (Fédération Internationale des Échecs) oraz przez University od Texas Rio Grande Valley. Łącznie w całych mistrzostwach wystartowało łącznie 960 studentów (198 kobiet, 762 mężczyzn) z 78 krajów. Zawodników podzielono na poszczególne grupy ze względu na dużą liczbę uczestników. Jan Rosiński wywalczył w swojej grupie 215. miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz 195. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Co ciekawe Jan Rosiński był jedynym reprezentantem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Przed zawodami Jan Rosiński dużo trenował z Ewą Karkowską, która jest jego managerką i dzięki tym treningom udało się dojść do wyżej wymienionego rezultatu. W ostatnich dniach Jan Rosiński otrzymał certyfikat za udział od Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE z podpisem Prezydenta FIDE Arkadija Dworkowicza. Co ciekawe Arkadij Dworkowicz był w przeszłości wicepremierem Rosji, a także doradcą byłego Prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. W latach 2004-2008 stał na czele Eksperckiego Zarządu Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Podpis na certyfikacie od tak słynnej osoby jest niezapomnianą pamiątką. Sam certyfikat i udział w tak silnym turnieju o randzie międzynarodowej jest bardzo cennym doświadczeniem, a także kapitalnym przeżyciem.

Materiał: Ewa Karkowska, Jan Rosiński

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Pomidory malinowe
7,99 PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)