Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2021

Szachy błyskawiczne online. Jan Rosiński na Akademickich Mistrzostwach Świata

fot. pixabay

fot. pixabay

W marcu zawodnik mroteckiego Feniksa Jan Rosiński# reprezentował Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Akademickich Mistrzostwach Świata w szachach błyskawicznych.

Zawody zostały zorganizowane przez Międzynarodową Federację Szachową FIDE (Fédération Internationale des Échecs) oraz przez University od Texas Rio Grande Valley. Łącznie w całych mistrzostwach wystartowało łącznie 960 studentów (198 kobiet, 762 mężczyzn) z 78 krajów. Zawodników podzielono na poszczególne grupy ze względu na dużą liczbę uczestników. Jan Rosiński wywalczył w swojej grupie 215. miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz 195. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Co ciekawe Jan Rosiński był jedynym reprezentantem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Przed zawodami Jan Rosiński dużo trenował z Ewą Karkowską, która jest jego managerką i dzięki tym treningom udało się dojść do wyżej wymienionego rezultatu. W ostatnich dniach Jan Rosiński otrzymał certyfikat za udział od Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE z podpisem Prezydenta FIDE Arkadija Dworkowicza. Co ciekawe Arkadij Dworkowicz był w przeszłości wicepremierem Rosji, a także doradcą byłego Prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. W latach 2004-2008 stał na czele Eksperckiego Zarządu Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Podpis na certyfikacie od tak słynnej osoby jest niezapomnianą pamiątką. Sam certyfikat i udział w tak silnym turnieju o randzie międzynarodowej jest bardzo cennym doświadczeniem, a także kapitalnym przeżyciem.

Materiał: Ewa Karkowska, Jan Rosiński

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
MEBLE PIOTR PASIEKA
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)