Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2021

Szpital tymczasowy w Ciechocinku ponownie uruchomiony

fot. KPUW Bydgoszcz

fot. KPUW Bydgoszcz

Od dziś w Ciechocinku ponownie działa# szpital tymczasowy. W budynku 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnego przygotowano w sumie 66 miejsc dla chorych z Covid-19.

Wznowienie działalności placówki poprzedził briefing prasowy, w którym udział wzięli: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, dyrektor ds. lecznictwa 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Ciechocinku Dariusz Marcinkowski oraz pełnomocnik wojewody kujawsko-pomorskiego do spraw szpitala tymczasowego Jerzy Kowalik.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zauważył, że w tej chwili w kujawsko-pomorskich szpitalach przebywa 971 osób chorych na COVID-19 i ta liczba niestety cały czas rośnie, dlatego też dodatkowe miejsca dla chorych są bardzo potrzebne.

- Ta liczba jeszcze nie zmusza nas do zatrzymywania zabiegów planowych. Naszym celem jest to, aby jak najdłużej zachować wszystkie funkcje szpitali. W tym momencie nie ma większych problemów i mam nadzieję, że szczyt fali będziemy mieli niedługo za sobą, a liczba zachorowań zacznie spadać. Liczba zakażeń co prawda wciąż rośnie, ale nie są to wzrosty na poziomie 40-50 procent – mówił wojewoda.

Przedstawiciel rządu zwrócił także uwagę na to, że w naszym województwie spadł procent pozytywnych wyników testów na koronawirusa. Obecnie pozytywnych jest 26 procent wszystkich testów.

Szpital tymczasowy w Ciechocinku dysponuje tak jak poprzednio 66 miejscami, w tym jest 10 miejsc respiratorowych. O kompletowaniu kadry medycznej do placówki mówił dyrektor ds. lecznictwa Dariusz Marcinkowski.

- Oparliśmy się głównie na kadrze, z którą mieliśmy już przyjemność pracować. Są to osoby zmotywowane, bardzo zaangażowane, które przyjechały do naszego szpitala z własnej woli. W kadrze jest także kilkanaście osób z naszego szpitala. Mamy doświadczenie z poprzedniej działalności, w związku z czym jesteśmy przygotowani i optymistycznie nastawieni, choć wiemy, że praca będzie ciężka, a dane statystyczne wskazują na to, że będziemy mieli dużo pracy, ale po to jesteśmy – dodał.

Pełnomocnik wojewody ds. szpitala tymczasowego Jerzy Kowalik poinformował, że szpital tymczasowy ma dobre zabezpieczenie tlenowe, ponieważ dysponuje trzema zbiornikami. Wiodący ma 10 ton, a dwa dodatkowe po dwie tony.

- Udało nam się dokonać modyfikacji instalacji tlenowej pod kątem nowych wymagań. Możemy mieć nawet 30 miejsc z wysokim przepływem high-flow, dzięki czemu wzrośnie komfort leczenia pacjentów. Szpital nie funkcjonował przez 8 miesięcy, dlatego wszystkie sprzęty i instalacje zostały dokładnie sprawdzone. Pacjenci, którzy przybędą do tego szpitala, będą mieli bardzo dobre warunki – powiedział Jerzy Kowalik.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -6 (14)

  Władimir , w dniu 01-12-2021 15:33:10 napisał:

  Podziękujmy nieszczepom co roznoszą i mutują zarazę i słuchają ekspertów z konfederacji i pisu i ruskich troli Kremla

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 7 (9)

  Janina, w dniu 01-12-2021 15:48:37 napisał:

  Nie ważne co otworzyli , ważne że jest okazja do lansu i spotkania przy kawce dla włodarzy .

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Maria z pisu, w dniu 01-12-2021 23:18:51 napisał:

  Narkomania stała się w Polin znowu modna i nawet promowana przez "ekspertów". A co się stało z "zażywasz - przegrywasz"? Składu i działania dopalaczy, jak i długoterminowych następstw używania, nie znamy. Tak samo ze szczypawkami.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)