Dziś mamy 25 czerwca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

23 maja 2022

Ta przejażdżka mogła skończyć się tragedią. W porę zareagował świadek

fot. poglądowe - policja.gov.pl

fot. poglądowe - policja.gov.pl

Prawie dwa promile alkoholu miał w# organizmie kierowca renault zatrzymany w podnakielskich wsi, dzięki bardzo rozsądnemu zachowaniu przypadkowego świadka. Ten widząc, że 66-latek prowadził auto pijany, zaalarmował mundurowych.

Informację o tym, że jeden z klientów przyjechał do sklepu pijany, mundurowym przekazała osoba, która była świadkiem tej sytuacji. Do zdarzenia doszło w jednej z podnakielskich wsi. Wskazany funkcjonariuszom mężczyzna faktycznie nie wyglądał zbyt trzeźwo, dlatego został sprawdzony alkomatem.

Badanie to nie pozostawiło złudzeń, a urządzenie wykazało w organizmie 66-latka prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zweryfikowali też zapis sklepowego monitoringu, który potwierdził, że mężczyzna do sklepu przyjechał autem. Mieszkaniec nakielskiej gminy jeszcze tego samego dnia stracił prawo jazdy, a dzisiaj (23.05.22) usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Teraz decyzję w sprawie kierowcy podejmie sąd. Z całą pewnością na pochwałę zasługuje postawa osoby która zaalarmowała mundurowych. Być może jej odpowiedzialne zachowanie zapobiegło tragedii.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 26 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Ortodonta dla dzieci. Kiedy warto iść do kontroli?

Dbanie o zęby dzieci to nie tylko nauka szczotkowania. Warto także zatroszczyć się o prawidłowy zgryz. Zajmuje się tym ortodonta.

(czytaj więcej)