Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

W oczekiwaniu na piękną remizę. Druhowie z Anielin podsumowali rok

fot. MM

fot. MM

28 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach zorganizowano zebranie sprawozdawcze. Była to idealna okazja do# podsumowania minionego roku oraz przedstawienia planów działalności jednostki w roku bieżącym. Druhowie zapoznali się również tego dnia z wizualnym projektem nowej remizy.

Zebranie sprawozdawcze rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania strażackiego hymnu, po którym prezes OSP Anieliny dh Wiesław Stachowski powitał zaproszonych gości, m.in. Komendanta Powiatowego PSP w Nakle bryg. Sławomira Murawskiego, wójta gminy Sadki Dariusza Gryniewicza oraz prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Piotra Hemmerlinga.

W dalszej kolejności przystąpiono do odczytania sprawozdania z działalności jednostki, sprawozdania finansowego oraz komisji rewizyjnej, po których druhowie w sposób jednogłośny udzielili absolutorium obecnemu zarządowi za okres sprawozdawczy. W dalszej kolejności przedstawiono plan finansowy oraz plan działalności jednostki OSP Anieliny na rok bieżący.

Jednostka OSP Anieliny w roku 2022 uczestniczyła w 30 akcjach ratowniczo–gaśniczych, w tym 15 to gaszenie pożarów oraz 15 – likwidacja miejscowych zagrożeń. Jednostka udawała się 8 razy poza teren gminy Sadki do takich miejscowości jak Kaźmierzewo, Jóżefkowo, Paterek, Bielawy i Rozwarzyn. W akcjach ratowniczo–gaśniczych uczestniczyli następujący druhowie: Jan Lach (26), Kamil Lach (24), Tadeusz Białorucki (22), Maciej Teler (16) Mikołaj Czyż (11), Marcin Milczewski (11), Waldemar Murawski (10), Marcin Białorucki (10), Paweł Wajer (10) Mariusz Kapica (7), Patryk Smoliński (4), Wiesław Stachowski (3) Amadeusz Knioła (1).

Sprawozdawcze zebrania poszczególnych jednostek OSP są wręcz idealną okazją do wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym i wyróżniającym się druhom. Jeśli chodzi o jednostkę w Anielinach, to podczas sobotniego zebrania odznaczenia otrzymały następujące osoby:

Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa – dh Marcin Białorucki oraz dh Kamil Lach.
Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa – dh Wiesław Stachowski.
Odznaka Za Wysługę 25 lat – dh Marcin Milczewski.
Dodatkowo podziękowania za wielki wkład pracy w rozwój OSP Anieliny i wieloletni udział w akcjach ratowniczo–gaśniczych, który był zawsze oparty za profesjonalnym podejściu i pełnym zaangażowaniu – otrzymał dh Paweł Wajer.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach w 2021 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a już w roku bieżącym samorząd gminy Sadki podejmie się inwestycji polegającej na przebudowie istniejącej w Anielinach remizy. W minioną sobotę wójt Dariusz Gryniewicz zapoznał miejscowych druhów z wizualnym projektem nowej remizy, który zrobił spore wrażenie na strażakach. Przypominamy, że na prace budowlane i modernizacyjne w budynkach OSP w miejscowościach Sadki i Anieliny gmina Sadki otrzymała dofinansowanie w kwocie 2 mln 295 tys. zł. Realizacji obu inwestycji podejmie się jeden wykonawca, który zostanie wyłoniony przez gminę w przetargu.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 6 (8)

    Anonim, w dniu 30-01-2023 12:01:27 napisał:

    30 wyjazdów w roku i nowa remiza będzie stała i błyszczała jako symbol zaradności obecnej władzy. Tylko szkoda, że dzieci w szkołach się cisną, w Dębowie lekcje WF odbywają się na korytarzu (z sali gimnastycznej byłby lepszy pożytek publiczny). Ciekawe kto wygra przetarg? Coś mi mówi, że nadworny wykonawca gminnych inwestycji z Olszewki. Żeby tylko ta remiza i rozbudowywane przedszkole nie spaliły się ...... ze wstydu :)

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)