Dziś mamy 21 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

W oczekiwaniu na piękną remizę. Druhowie z Anielin podsumowali rok

fot. MM

fot. MM

28 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach zorganizowano zebranie sprawozdawcze. Była to idealna okazja do# podsumowania minionego roku oraz przedstawienia planów działalności jednostki w roku bieżącym. Druhowie zapoznali się również tego dnia z wizualnym projektem nowej remizy.

Zebranie sprawozdawcze rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania strażackiego hymnu, po którym prezes OSP Anieliny dh Wiesław Stachowski powitał zaproszonych gości, m.in. Komendanta Powiatowego PSP w Nakle bryg. Sławomira Murawskiego, wójta gminy Sadki Dariusza Gryniewicza oraz prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Piotra Hemmerlinga.

W dalszej kolejności przystąpiono do odczytania sprawozdania z działalności jednostki, sprawozdania finansowego oraz komisji rewizyjnej, po których druhowie w sposób jednogłośny udzielili absolutorium obecnemu zarządowi za okres sprawozdawczy. W dalszej kolejności przedstawiono plan finansowy oraz plan działalności jednostki OSP Anieliny na rok bieżący.

Jednostka OSP Anieliny w roku 2022 uczestniczyła w 30 akcjach ratowniczo–gaśniczych, w tym 15 to gaszenie pożarów oraz 15 – likwidacja miejscowych zagrożeń. Jednostka udawała się 8 razy poza teren gminy Sadki do takich miejscowości jak Kaźmierzewo, Jóżefkowo, Paterek, Bielawy i Rozwarzyn. W akcjach ratowniczo–gaśniczych uczestniczyli następujący druhowie: Jan Lach (26), Kamil Lach (24), Tadeusz Białorucki (22), Maciej Teler (16) Mikołaj Czyż (11), Marcin Milczewski (11), Waldemar Murawski (10), Marcin Białorucki (10), Paweł Wajer (10) Mariusz Kapica (7), Patryk Smoliński (4), Wiesław Stachowski (3) Amadeusz Knioła (1).

Sprawozdawcze zebrania poszczególnych jednostek OSP są wręcz idealną okazją do wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym i wyróżniającym się druhom. Jeśli chodzi o jednostkę w Anielinach, to podczas sobotniego zebrania odznaczenia otrzymały następujące osoby:

Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa – dh Marcin Białorucki oraz dh Kamil Lach.
Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa – dh Wiesław Stachowski.
Odznaka Za Wysługę 25 lat – dh Marcin Milczewski.
Dodatkowo podziękowania za wielki wkład pracy w rozwój OSP Anieliny i wieloletni udział w akcjach ratowniczo–gaśniczych, który był zawsze oparty za profesjonalnym podejściu i pełnym zaangażowaniu – otrzymał dh Paweł Wajer.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach w 2021 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a już w roku bieżącym samorząd gminy Sadki podejmie się inwestycji polegającej na przebudowie istniejącej w Anielinach remizy. W minioną sobotę wójt Dariusz Gryniewicz zapoznał miejscowych druhów z wizualnym projektem nowej remizy, który zrobił spore wrażenie na strażakach. Przypominamy, że na prace budowlane i modernizacyjne w budynkach OSP w miejscowościach Sadki i Anieliny gmina Sadki otrzymała dofinansowanie w kwocie 2 mln 295 tys. zł. Realizacji obu inwestycji podejmie się jeden wykonawca, który zostanie wyłoniony przez gminę w przetargu.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 6 (8)

    Anonim, w dniu 30-01-2023 12:01:27 napisał:

    30 wyjazdów w roku i nowa remiza będzie stała i błyszczała jako symbol zaradności obecnej władzy. Tylko szkoda, że dzieci w szkołach się cisną, w Dębowie lekcje WF odbywają się na korytarzu (z sali gimnastycznej byłby lepszy pożytek publiczny). Ciekawe kto wygra przetarg? Coś mi mówi, że nadworny wykonawca gminnych inwestycji z Olszewki. Żeby tylko ta remiza i rozbudowywane przedszkole nie spaliły się ...... ze wstydu :)

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa hal
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)