Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2022

Ważne! Gminy samodzielnie pozyskują dane do dodatków osłonowych

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Osoby zainteresowane dodatkami osłonowymi, które przyznają gminy, nie muszą# występować do ZUS o zaświadczenie dotyczące otrzymywanych świadczeń. Gminy mają obowiązek samodzielnie pozyskiwać dane niezbędne do ustalenia dochodu w celu rozpatrzenia wniosku o wypłatę dodatku osłonowego.

Wszystkie dane niezbędne do ustalenia dochodu w celu rozpatrzenia wniosku o wypłatę dodatku osłonowego, gminy mają obowiązek pozyskać samodzielnie, drogą elektroniczną, za pośrednictwem odpowiednich usług dostępnych w systemach informatycznych – przypomina Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Dlatego osoby, które są zainteresowane dodatkami osłonowymi, nie muszą uzyskiwać zaświadczenia dotyczącego świadczeń wypłacanych im przez ZUS.

Wnioski o dodatek osłonowy należy składać w urzędzie gminy właściwym ze względu na swoje miejsce zamieszkania.

Materiał: Zakład Ubezpieczeń Społecznych 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  opfff, w dniu 17-01-2022 09:01:38 napisał:

  Niech spadają coś niszczą, żeby dać dodatek. Zabierają 400 dają 100 i wielcy łaskawcy, zbawcy. Za co oni te pieniądze pobierają na tej wiejskiej? Dobrze wiedzieli jak to wszystko będzie wyglądać, a nawet paluszkiem nie kwili.

  odpowiedz

  • 6 (10)

  eh, w dniu 17-01-2022 09:12:16 napisał:

  i co i znowu dla patusów, bo patrzą na dochód. Już mam tego dosyć człowiek ciężą pracą chce się czegoś dorobić to tak naprawdę robi na tych którym się nie chcę i cwaniaczą.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 17-01-2022 09:21:35 napisał:

  Czy to samo tyczy się KRUS? Powiedziano mi, że trzeba pozyskac informacje odnośnie składki zdrowotnej domowników za 2020 r. To muszę to zrobić samemu czy zrobia to urzędnicy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Klara, w dniu 18-01-2022 23:19:16 napisał:

  Wiedziałem że do tego dojdzie, czekałem z utęsknienie na ten moment aż patusy odczują rządy tego jeb.. PiSu. Rząd już dawno przej... pieniądze na różne niepotrzebne fanaberie. W tej chwili ostatnia deska ratunku została napasc na przedsiębiorców. Co slapszy padnie i wraz ze swoimi pracownikami zasili grupę bezrobotnych, mocniejsi przetrwają ale bardzo podniosą ceny. Nadszedł wreszcie czas że ten głupi naród zrozumie na własnej skurze jak Ich PiS wydymał. Zycze powodzenia wszystkim uczciwym i pracowitym ludziom aby dane Im było przetrwać ten trudny czas. A beneficiarzom życzę..........

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)