Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Wpływ pandemii na społeczeństwo. Ostatni wykład w zimowym semestrze

fot. Lidia Bembnista - Nakielski Ośrodek Kultury

fot. Lidia Bembnista - Nakielski Ośrodek Kultury

Wraz z początkiem pandemii COVID-19 mierzyliśmy się jako# społeczeństwo z różnymi czynnikami mającymi znaczny wpływ na zdrowie psychiczne.

Wśród nich możemy wyróżnić: lęk przed zarażeniem, dystans społeczny, izolacja, pogorszenie sytuacji finansowej czy kwarantanna.

Wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego prelegentką była Krystyna Wegner – Kowalska miał na celu omówienia tych nowych dla nas zjawisk wpływających na zdrowie psychiczne całych rodzin, a zwłaszcza osób samotnych.

Samotność do tej pory była uważana za bardzo istotny problem na całym świecie. Pandemia niestety nie pomogła w obniżeniu ciągle rosnącej liczby osób samotnych co przełożyło się na znaczny wzrost zaburzeń depresyjnych. Pani Krystyna podkreśliła, że zawsze należy rozważyć kontakt ze specjalistą, a będąc w izolacji nadać sobie rytm dnia, dbać o aktywność fizyczną, co doskonale wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Na zakończenie słuchacze wykonali kilka ćwiczeń fizycznych oraz zadań usprawniających pracę obu półkul mózgu, tak aby w pełni wykorzystać ich ogromny potencjał.

Ten ostatni wykład w semestrze zimowym zakończył się gromkimi brawami dla Pani Krystyny, którą już dziś poproszono o wykład w następnym półroczu.

Materiał: Lidia Bembnista - Nakielski Ośrodek Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 32 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)