Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

Wycieczka pełna atrakcji. Zajęcia w Edukacyjnej Zagrodzie Wiejskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

17 maja 2023r. grupa 5-6 latków z Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki” oraz grupa# z oddziału w Dębionku wybrała się na wycieczkę do Kozielca.

Dzieci zostały powitane przez Wesołego Kurczaka. Po zapoznaniu się z gospodyniami zagrody, przedszkolaki dostały pierwsze zadanie- szukanie i zbieranie jajek po gospodarstwie. Nazbierały pełen koszyk jajek od różnych zwierząt. Poznały też cykl rozwojowy kurczaka w jajku oraz obserwowały żywe kury i koguty. W Izbie Kujawskiej dzieci poznały narzędzia, urządzenia i zabawki z dawnych lat. Następnie przedszkolaki miały możliwość karmienia zwierząt - kozy, owcy, osła..... W pomieszczeniu „Ziołowy Zakątek” dzieci poznały zioła rosnące w ogrodach , a także rośliny z łąk i pól. Każdy z uczestników wycieczki posadził dla siebie nagietka lekarskiego. Po zwiedzaniu pięknego ogrodu, dzieci miały krótką przerwę na spożycie posiłku oraz wypicie pysznej herbatki. Po posiłku dzieci poznały sposoby prania, jakie były sto lat temu, czyli za pomocą tary i balii. Każdy wyprał chusteczkę i powiesił ją na lince do suszenia. Przedszkolaki podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się o życiu dżdżownic oraz pszczół. Na zakończenie uczestnicy wycieczki piekli kiełbaski w ognisku, które były częścią kolejnego poczęstunku. Podczas wycieczki dzieci zdobyły wiedzę o gospodarstwie wiejskim.

Materiał: Magdalena Drozdowska- wychowawca grupy z oddziału w Dębionku, Ewa Trępała-Ziółkowska – wychowawca grupy 5- 6 latków z oddziału w Sadkach

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)