Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Zajęcia sensoplastyczne w świetlicy. Uśmiech na twarzach najmłodszych

fot. Sołectwo Anieliny

fot. Sołectwo Anieliny

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (J.Korczak). Taki właśnie uśmiech towarzyszył #dzieciom w piątkowe popołudnie w świetlicy w Anielinach.

Tego dnia najmłodsi mieszkańcy Anielin i okolicznych miejscowości uczestniczyli w zajęciach sensoplastycznych przygotowanych przez Panią Żanetę Tomczyk. Na zajęciach sensoplastyki dziecko angażuje wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, smak, słuch i węch. Z jednej strony to zajęciach atrakcyjne i kreatywne dla dzieci, a z drugiej intensywnie stymulujące rozwój. Na zajęciach używa się wyłącznie bezpiecznych produktów spożywczych. Dzieci były bardzo brudne, ale szczęśliwe i wybawione. Dziękuję Pani Żanecie za przygotowanie zajęć, a wszystkim uczestnikom za tak liczny udział Do zobaczenia wkrótce.

Materiał: Aneta Skieresz / Sołectwo Anieliny

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)