Zebranie wiejskie w gminie Sadki. W Dębionku powstanie fabryka suchej karmy?

fot. MM
W minionym tygodniu w świetlicy wiejskiej w Dębionku odbyło się zebranie sprawozdawcze# z udziałem mieszkańców wsi, wójta Dariusza Gryniewicza i sekretarza gminy Andrzeja Wiekieraka. Jednym z ciekawszych dla uczestników zebrania tematów okazała się planowana inwestycja, która zostanie zrealizowana na terenie sołectwa Dębionek.
Która firma planuje budowę fabryki?
Na terenie Dębionka szykuje się bardzo duża inwestycja, którą planuje zrealizować firma odpowiedzialna za produkcję karmy firmy Dolina Noteci. – Nie jest to kontrowersyjna inwestycja i mieszkańcy nie będą czuli z tytułu jej funkcjonowania większych uciążliwości. Mowa tu o fabryce suchej karmy dla zwierząt. Dzięki tej inwestycji pojawią się dodatkowe miejsca pracy i dla nas gminy – dodatkowe wpływy z podatków w milionach złotych. W przyszłym tygodniu planuję spotkać się z inwestorem, by dokładnie omówić jeszcze kilka kwestii – poinformował wójt Sadek Dariusz Gryniewicz. Mieszkańcy byli raczej zadowoleni z faktu, że w ich miejscowości pojawił się tak duży inwestor. Osoby uczestniczące w zebraniu nie miały jakichkolwiek uwag co do budowy fabryki suchej karmy w Dębionku.
Swojego zadowolenia z obecności inwestora na terenie gminy Sadki nie krył także sam wójt, który podkreślił, że obecnie praktycznie wszystkie gminy wprost marzą o potencjalnych inwestorach, którzy chcą prowadzić swoje biznesy na ich terenach. Sadkowski włodarz zwrócił także uwagę na fakt, że to zazwyczaj inwestor wybiera sobie miejsce do prowadzenia swojego biznesu, a gmina – jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań – powinna potencjalnemu inwestorowi pomóc zrealizować planowane przedsięwzięcie, bowiem sama będzie miała z tego korzyść. – Dzisiaj zarządzanie gminą to nie jest już typowa administracyjna funkcja, ale trzeba też myśleć biznesowo w kwestii rozwoju, bo jeśli będziemy mieli wpływy z podatków, to pojawią się pieniądze na inwestycje. Mogę tutaj podać przykład Nakła. Oczywiście z całym szacunkiem do burmistrza – swego czasu postawił bodajże w 2016 roku strefę przemysłową w Paterku za chyba 18 mln zł, a do tego czasu nie za wiele się tam wydarzyło. Prawda jest taka, że każdy z potencjalnych inwestorów sam wybiera sobie miejsce do prowadzenia działalności. Dzisiaj ta strefa istnieje i działają tam trzy firmy. I to jest wszystko, a miejsca jest na 10 firm. Pieniądze zostały wydane, a wpływów z podatków nie ma takich, jak zapewne oczekiwano – dodał Dariusz Gryniewicz.
Regularnie niszczony plac zabaw
Podczas zebrania w Dębionku poruszona została także sprawa dotycząca miejscowego placu zabaw, który jest regularnie dewastowany. – Obecnie strach tam puścić dzieci, urządzenia są w tragicznym stanie i chyba nie są do końca bezpieczne. Szkoda w ogóle pieniędzy na remont tego miejsca, bo pozostały same pręty – powiedziała jedna z uczestniczek zebrania.
Okazało się, że sprawa ta była zgłaszana do policji, co podkreślił sołtys Dębionka Czesław Gagajek, dlatego też obecni na zebraniu funkcjonariusze mogli się odnieść do zaistniałej sytuacji. Otóż policja przekazała informację, iż omawiany plac zabaw był monitorowany przez ostatnie pół roku i wysyłane były tam patrole. Niestety, ale w tym czasie nie udało się funkcjonariuszom wylegitymować żadnej osoby. – Jeżeli chcą Państwo zgłosić jakąkolwiek rzecz do policji, można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń w internecie. Można tam w sposób anonimowy zgłosić praktycznie każdą rzecz. My to później sprawdzamy i weryfikujemy – zaznaczył dzielnicowy mł. asp. Mateusz Sterańczuk.
Źródło:
Galeria












Czytaj również
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
dzibonk, w dniu 02-05-2023 22:55:38 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!