Gminne Dożynki w Wielu. Podziękowano za tegoroczne plony

fot. MaG
W sobotę, 2 września w Wielu odbyły się #Gminne Dożynki. Starostami tegorocznego Święta Plonów byli Paulina Ździebko i Zbigniew Kempka.
Dożynki w mroteckiej gminie rozpoczęły się po południu uroczystym korowodem na odcinku drogi gminnej Wiele - Zabartowo. Reprezentacje sołectw i delegacje prezentowały wieńce i chleby dożynkowe. Nie zabrakło przedstawicieli takich sołectw jak: Białowieża, Drążno, Drzewianowo, Izabela, Jeziorki Zabartowskie, Kaźmierzewo, Kosowo, Krukówko, Matyldzin, Ostrowo, Rościmin, Samsieczynek, Wiele i Witosław. Przybyły także przedstawiciele osiedli i kół gospodyń wiejskich: Osiedla Jedynka, Osiedla Młodych, Osiedla Stare Miasto oraz KGW Mrocza.
Uczestnicy korowodu wraz z mieszkańcami i przybyłymi gośćmi wzięli udział we mszy dziękczynnej, celebrowanej przez ks. Piotra Orzechowskiego - proboszcza parafii Św. Jakuba Apostoła w Zabartowie. Po nabożeństwie odbył tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Tegoroczni Starostowie Dożynek Paulina Ździebko i Zbigniew Kempka złożyli na ręce władz gminnych chleb, wypieczony z tegorocznego ziarna zbóż. Wszyscy przybyli mogli spróbować lokalnych potraw przygotowanych przez panie z KGW Wiele, KGW Matyldzin, KGW Mrocza czy KGW Samsieczynek.
W czasie dożynek rozstrzygnięto także konkurs „Zieleń Blisko Nas”. Przeprowadzono również licytację chlebów dożynkowych. Zebrane pieniądze przekazano na rzecz TPD KPOR Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mroczy.
Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: Zespół Pieśni i Tańca "Krëbane", Kapela Góralska i Jurek Paterski. Gwiazdą wieczoru był znany zespół WEEKEND, a całość zakończyła się dyskoteką z DJ Gruszką.
Galeria






































































Czytaj również
Dodaj komentarz
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Ala, w dniu 04-09-2023 10:22:37 napisał:
odpowiedz
Ja, w dniu 04-09-2023 18:42:27 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!