Magiczny i świąteczny czas. Seniorzy podzielili się opłatkiem
fot. Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Nakle
Wtorek, 17 grudnia w Dziennym Domu Pobytu# Senior+ w Nakle to najpiękniejszy dla wszystkich dzień w roku, Wigilia świat Bożego Narodzenia....
W ten magiczny i świąteczny czas cała społeczność Dziennego Domu wraz z zaproszonymi gośćmi zasiadła do Wigilijnego stołu.
Uroczystości związane z Świętami Bożego Narodzenia podzielono na dwa dni. Dziś gościliśmy Pania Alinę Pałubicką-Grzegorek- zastępcę dyrektora MGOPS w Nakle nad Notecią.
Uroczystość rozpoczęła się od zapalenia świec od światełka Betlejemskiego. Podczas uroczystości nie zabrakło opłatka, programu artystycznego, życzeń oraz wspólnego kolędowanie przy stole. Na zakończenie spotkania odwiedził nas Gwiazdor z prezentami.
Seniorzy wzruszeni, ale bardzo szczęśliwi....
Materiał: Patrycja Michalska-Belica / Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Zasiedli do wigilijnego stołu. Opłatek, życzenia i program artystyczny
- Harcerze pamiętają. Światełko z Betlejem dotarło do DPS
- Upominki dotarły do seniorów. Wielkie serce
- Wigilia w Domu Księży Emerytów. Służyli w parafiach naszego powiatu
- Odśnieżanie dróg powiatowych. Zaplanowano ponad pół miliona zł
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)