Wiadomości z regionu
Mieszkańców zaalarmowała czujka dymu. Nocny pożar domu
fot. OSP Białe Błota
W środę, 25 grudnia w nocy strażacy walczyli z pożarem domu #jednorodzinnego w Cielu. Ogień gasiło kilka zastępów straży pożarnej.
Do pożaru dachu doszło kilkanaście minut przed godziną 3.00 na ulicy Błękitnej. Najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego. Na miejsce przybyło pięć zastępów: OSP Białe Błota, OSP Łochowo, JRG 3 Bydgoszcz oraz dwa zastępy JRG 4 Bydgoszcz. Rodzina zdołała opuścić budynek jeszcze przed przybyciem straży. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.
- Pomimo szybkiej interwencji i włożonego wysiłku, straty są naprawdę duże. Na szczęście dzięki zamontowanej czujce dymu i tlenku węgla, rodzina zdołała ewakuować się z budynku. Urząd gminy, radni gminy, radni sołeccy wraz z sołtysem miejscowości Ciele, będą organizować zbiórkę na rzecz pogorzelców - relacjonują strażacy z OSP Białe Błota. - W styczniu mieszkańcy naszej gminy pokazali, że mają ogromne serducha. Nie zawiedźmy i teraz. Pokażmy, że w jedności siła. Na nas zawsze możecie liczyć, Liczymy i na was - dodają.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 26-12-2024 14:03:09 napisał:
odpowiedz
Katoholik, w dniu 26-12-2024 15:06:53 napisał:
odpowiedz
Kasia, w dniu 26-12-2024 18:07:30 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!