Najbardziej poszukiwani przestępcy. "Twoja pomoc może być potrzebna"
fot. KGP
Europol i ENFAST rozpoczynają kampanię "EU Most Wanted" 2023, mającą na celu# uzyskanie pomocy społeczeństwa w zlokalizowaniu przestępców w całej Europie.
W ramach tegorocznej kampanii na stronę internetową EU Most Wanted trafiają kolejne nazwiska poszukiwanych przestępców. W tym roku na stronie zamieszczono ponad 50 profili przestępców powiązanych z poważnymi przestępstwami m.in. zabójstwa, handel ludźmi, rozboje i cyberprzestępstwa.
Czy zostaniesz naszym kolejnym bohaterem (#BeOurNextHero)? Twoja pomoc może być potrzebna, aby odnaleźć najbardziej poszukiwanych zbiegów w Europie. Każdy z nas jest zagrożony przestępczością. Możesz jednak zadbać o bezpieczeństwo Europy, sprawdzając listę najbardziej poszukiwanych osób w UE. Prosimy – poświęć kilka sekund, aby zobaczyć zdjęcia tych zbiegów, i sprawdź, czy rozpoznajesz któregoś z nich.
Najbardziej poszukiwani w ramach kampanii polscy przestępcy to:
Masz moc bohatera. Jeśli kogoś rozpoznajesz, możesz nas o tym poinformować anonimowo za pośrednictwem strony internetowej. Jedna wskazówka może wiele zdziałać w walce z przestępczością. Jedna wskazówka może pomóc w ujęciu niebezpiecznego zbiega i uratować potencjalne ofiary.
Możesz odegrać kluczową rolę w pomocy organom ścigania w schwytaniu długo poszukiwanego zbiega. Przyjęta w tym roku forma kampanii nawiązująca do komiksowych Superbohaterów wskazuje, że superbohaterowie występują nie tylko w komiksach i nie trzeba mieć nadludzkich zdolności, aby zostać bohaterem – wystarczy mieć oczy szeroko otwarte.
Każdego roku Europol aktualizuje informacje na temat najbardziej poszukiwanych przestępców. Wystarczy, że odwiedzisz stronę „EU Most Wanted”, i być może będziesz dysponował kluczowymi informacjami. Dzięki temu pomożesz w postawieniu tych osób przed sądem. W tym roku w kampanii „EU Most Wanted” uczestniczą prawie wszystkie kraje UE, a na stronie internetowej opublikowano profile ponad 50 zbiegów.
Kampania EU Most Wanted odniosła w przeszości znaczny sukces dzięki wielu anonimowym informacjom prowadzącym do faktycznych aresztowań. Unijny program Most Wanted został uruchomiony przez społeczność ENFAST w styczniu 2016 r. przy penym wsparciu Europolu.
Od tego czasu:
• na stronie internetowej zamieszczono listę 408 profili uciekinierów;
• aresztowano 146 uciekinierów;
• 50 aresztowań nastąpiło bezpośrednio w wyniku opublikowania profilu zbiega na stronie internetowej;
• 21 spraw zostało pomyślnie rozwiązanych od rozpoczęcia ubiegłorocznej kampanii we wrześniu 2022 r.
Źródło: Europol, BK KGP, BKS KGP
Czytaj również
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Popsute Państwo, w dniu 19-11-2023 11:37:31 napisał:
odpowiedz
Do Popsute Państwo , w dniu 20-11-2023 04:52:54 napisał:
odpowiedz
pedauzeslaska, w dniu 23-11-2023 09:22:18 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!