Dziś mamy 27 października 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

26 września 2020

Przy budowanym skateparku powstanie nowy parking. Zebranie w Sadkach

fot. MM

fot. MM

15 września w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Administracyjno-Kulturalnego w# Sadkach zorganizowano zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2021 rok. Nie cieszyło się ono większym zainteresowaniem, bowiem uczestniczyło w nim zaledwie 15 mieszkańców.

Po przywitaniu uczestniczących w spotkaniu mieszkańców przez sołtysa Sadek Hannę Czelińską, przystąpiono do pierwszego punktu porządku zebrania, jakim było dokonanie zmian w tegorocznym funduszu sołeckim.

– Mieliśmy zaplanowane 10 tys. zł na remont ul. Tomyślaka oraz 10 tys. zł na remont mostu na ul. Kościelnej. Niestety żadna z powyższych inwestycji nie została zrealizowana przez gminę, w związku z czym należy zmienić przeznaczenie tych pieniędzy – tłumaczyła Hanna Czelińska. – Z uwagi na to, że do końca października w Sadkach ma powstać skatepark, to proponuję, by za całe 20 tys. zł zbudować parking przy tym obiekcie. Tych pieniędzy nie możemy zmienić na nic innego, niż na inwestycje, w związku z czym jest to w zasadzie jedyna opcja, jaką damy radę wykonać jeszcze w tym roku – dodała sołtys Sadek, której propozycja została zaakceptowana przez mieszkańców.

W dalszej kolejności przystąpiono do podziału funduszu sołeckiego na 2021 rok. Ostatecznie kwota 48 tys. 718 zł została rozdysponowana na następujące cele: Przegląd placu zabaw – 200 zł; zakup materiałów dekoracyjnych do wieńca dożynkowego – 500 zł; wigilia dla seniorów – 1 tys. zł; doposażenie Koła Gospodyń Wiejskich w Sadkach – 2 tys. zł; doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach – 2 tys. zł; wykonanie dokumentacji mostu na ul. Kościelnej – 10 tys. zł; dofinansowanie dożynek gminnych – 300 zł; budowa chodnika na ulicach Przemysłowej i Kolejowej – 29 tys. 718 zł; organizacja imprez okolicznościowych – 3 tys. zł.

Zgromadzeni w sali mieszkańcy tradycyjnie zgłosili kilka problemów. Po raz kolejny narzekali na zły stan chodnika przy Drodze Krajowej nr 10, która przebiega przez Sadki. 

Sołtys Hanna Czelińska poinformowała również mieszkańców o zaplanowanych inwestycjach, które mają zostać zrealizowane w przyszłym roku. Jak wiadomo, gmina zamierza wykonać remont dwóch ulic w Sadkach - Strażackiej oraz Kasztanowej.

Oceń artykuł: 0 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (11)

  Józef, w dniu 26-09-2020 15:57:49 napisał:

  Temat remontu ul. Strażackiej i kasztanowej ciągnie się od kilku lat i gmina nie potrafi tego zrobić. Teraz może warto zwrócić się do inwestorów nowych marketów o dofinansowanie i poczekać na zakończenie tych inwestycji. Progi zwalniające na kolejowej i spółdzielców miałyby założone rok temu do dzisiaj ich nie ma. W gminie poza gadaniem to nic nie potrafią zrobić.

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Nowy, w dniu 26-09-2020 17:34:25 napisał:

  Temat palców zabaw Osoby odpowiedzialne za porządek na placach powinny zostać pociągnięty do odpowiedzialności bo to jak place wyglądają to szkoda mówić a plac przy ulicy Kościelnej wygląda i jest meliną dla młodzież Panie Wujcie są kamery proszę wkoncu zrobić porządek na placach i z osobami które dewastują

  odpowiedz

  • 1 (13)

  Monika, w dniu 26-09-2020 22:14:04 napisał:

  Oj tak place zabaw w Sadkach to punkt spotkania i pełno śmieci, butelek po alkoholu i puszek....aż strach o dzieci i wstyd dla Gminy i Pani Sołtys!

  odpowiedz

  • 4 (12)

  Ewa, w dniu 26-09-2020 22:17:33 napisał:

  Co z rajdami samochodowymi na ul.Kolejowej? Dlaczego brak progów? Pani Sołtys tutaj też są Sadki! Gdzie policja w Sadkach? Budynek nowy ekstra a brak rezultatów.....

  odpowiedz

  • 4 (12)

  Dominika, w dniu 26-09-2020 22:22:01 napisał:

  A ja się pytam co z obwodnicą? Bo strach u nas, rzadko bezpiecznie jadą samochody juz nie wspomnę o motorach na ul.Wyrzyskiej....wyscigi sobie robią.....Co Pani Sołtys robi dla naszego bezpieczeństwa?

  odpowiedz

  • 3 (11)

  Ewelina , w dniu 26-09-2020 22:32:49 napisał:

  Dlaczego policja nie legitymuje smarkaczy z alkoholem? Gdzie są nasi funkcjonariusze?

  odpowiedz

  • 4 (10)

  m, w dniu 26-09-2020 22:57:45 napisał:

  o drogach to nie maja poecia. wysyłaja jakiegos pajaca na oględziny i na tym sie konczy a podatki trzeba płacic.

  odpowiedz

  • -3 (11)

  Sadkowianka, w dniu 26-09-2020 23:03:31 napisał:

  A ja zadaję pytanie : Gdzie byliście mieszkańcy Sadek jak było zebranie sołeckie , i trzeba było zadawać pytania?.15 osób na zebraniu,a co teraz się dzieje ?Co za zainteresowanie teraz.Jak Wam nie wstyd !!! Teraz pretensje, o co ? Natychmiast powinny zostać zablokowane komentarze.Anonimowe wpisy z pretensjami,to jakaś kpina.

  odpowiedz

  • 7 (11)

  Gustaw, w dniu 26-09-2020 23:15:08 napisał:

  Tylko organizując zebrania sołeckie nikt nie patrzy że mieszkańcy pracują zawodowo a nie siedzą w domu i czekają kiedy łaskawie będzie zebranie. Sam idąc z synem kolejowa zostałem rzucony butelka z placu zabaw. Miała być policja mialobyc bezpieczniej a jest po prostu masakra. Pseudo rajdy Susały kolejowa i spółdzielców i nikt nie reaguje. Pijąc młodzież w byłej przetwórni to już można wywieźć kontener butelek po różnych trunkach. Policja poza posterunkiem to ich nie ma

  odpowiedz

  • 2 (12)

  On, w dniu 26-09-2020 23:16:51 napisał:

  Wójta przecież ta gmina nie interesuje on tutaj nie mieszka.

  odpowiedz

  • 2 (14)

  mieszkanka, w dniu 27-09-2020 11:43:28 napisał:

  Brawo dla Pana Gustawa wypowiedzenia w punkt! Nie każdy droga Pani Sadkowianka siedzi w domu i ma czas na zebrania wiejskie i bardzo dobrze że są komentarze bo tu w końcu sama prawda napisana.... a prawda kole w oczy ?

  odpowiedz

  • 5 (9)

  smok, w dniu 27-09-2020 14:27:50 napisał:

  jak powstaja markety to one ze swojej kasy robia drogę, czemu w sadkach nic nie wynegocjował pytam sie

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Ilona, w dniu 27-09-2020 20:45:50 napisał:

  Brawo mówmy głośno o tym bo faktycznie pełno mlodych ludzi pijacych po przetwórni w ruinach

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (8)

  Radek, w dniu 27-09-2020 20:48:28 napisał:

  Dlaczego nie widać policji na głównej drodze w Sadkach? Samochody jeżdżą bardzo szybko aż czasem strach przejść przez pasy. Dlaczego zupełnie nie widać naszych funkcjonariuszy?

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Renata, w dniu 27-09-2020 20:51:14 napisał:

  Co z "trójkątem" koło kościoła? Kiedy to w końcu zniknie? Co z bezpieczeństwem dzieci?

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Bartek, w dniu 28-09-2020 16:55:56 napisał:

  Ogłoszenie o zebraniu wisiało 2 tygodnie jakby komuś zależało to by się dopasował, 18 godzina to nie jest zła godzina na zebranie, a urząd gminy nie jest czynny 24h na dobę. Co do sprzątania to Pani Sołtys ma przydzielonego tylko jednego pracownika społecznego to chyba nie trudno sobie wyobrazić, że sam nie ogarnie naszej całej miejscowości, a sprawy związane z naprawami i inwestycjami to Pani Sołtys może zgłaszać notorycznie do gminy i to robi każdy z nas może to zrobić, a co dalej z tym gmina zrobi to już się okaże.... Chciałbym jeszcze przypomnieć, że Pani Sołtys stróżem prawa nie jest od tego są inni ludzie w naszej gminie i od podejmowania takich decyzji są wyższe urzędy, więc tam proponuję się udać

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Ela, w dniu 29-09-2020 20:58:08 napisał:

  Bartek....A Tu adwokat? Hi

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gimnastyka korekcyjna
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Pomoc drogowa
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Przewóz krajowy
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)