Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2022

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

fot. InfoWire.pl

fot. InfoWire.pl

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

W dzisiejszych czasach, kiedy średnia długość życia ciągle się wydłuża, babcia i dziadek już nie kojarzą się wyłącznie ze starszą panią robiącą na drutach czy starszym panem, siedzącym w bujanym fotelu i czytającym gazetę. Współczesne babcie i dziadkowie, to coraz częściej osoby aktywne, które chętnie zdobywają nowe doświadczenia i nie boją się podejmowania wyzwań. Dlatego korzystając z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka można podarować im na przykład wybrany warsztat tematyczny online lub inny prezent w formie przeżycia.

Wybór atrakcji realizowanych obecnie online jest bardzo duży. Można wybierać w internetowych warsztatach i kursach, rozwijających m.in. zainteresowania plastyczne, muzyczne, fotograficzne czy kulinarne. Dlatego znając upodobania babci czy dziadka, można zaaranżować dla nich miłą niespodziankę bez potrzeby wychodzenia z domu. Możemy podarować im ciekawy prezent online, a seniorom mniej zaawansowanym technologicznie pomóc w jego realizacji, zachowując bezpieczny dystans.

W ramach niespodzianki online przygotowanej w formie udziału w wybranym, tematycznym warsztacie, realizowanym za pośrednictwem internetu, seniorzy mogą skorzystać na przykład z nauki gry na różnych instrumentach, kursu fotografii czy warsztatów robienia mydła, czyli realizować zainteresowania, które dotychczas wymagały bezpośredniego kontaktu z nauczycielem czy instruktorem. – mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Inną, wartą rozważenia możliwością jest podarowanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka upominku w formie niezapomnianego przeżycia, zachęcającego do aktywności ruchowej, jak na przykład lekcja nordic walking z instruktorem, a nawet atrakcji z nutą adrenaliny. Prezent dla seniora czy seniorki to także dobra okazja, by pomóc spełnić marzenia z ich młodości i zrealizować atrakcje, o której mogli w przeszłości tylko pomarzyć. Widokowy lot samolotem, przejażdżka kultowym sportowym samochodem, dziś to wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki z pomocą profesjonalnych firm specjalizujących się w takich atrakcjach.

Wybierając prezent dla babci czy dziadka warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej emocjonujące atrakcje nie cieszą, gdy nie ma ich z kim przeżywać. Dlatego jednym z najcenniejszych prezentów, jakie możesz podarować seniorom w naszej rodzinie jest wspólnie spędzony czas i radość z jego celebracji. Nie ważne czy pójdziecie razem na spacer czy obiad w restauracji, wybierzecie się wspólnie na masaż, a może tylko porozmawiacie przy ciastku i kawie. Zarówno babcia, jak i dziadek na pewno się ucieszą, gdy znajdziemy dla nich czas w codziennej bieganinie.

Babcia i dziadek odgrywają ważną rolę w rodzinie, a szczególnie w życiu wnucząt. Nie dziwi więc fakt, że z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka chcielibyśmy podarować im coś szczególnego, wywołującego uśmiech na ich twarzy i pokazującego, jak bardzo cenimy ich obecność w naszym życiu. Pamiętajmy jednak, że współcześni dziadkowie i babcie lubią być aktywni w miarę swojego stanu zdrowia i chcą także skorzystać z możliwości, jakie daje współczesna rzeczywistość. Kto powiedział, że babcia w XXI wieku nie chciałaby nauczyć się robić sushi pod okiem mistrza w trakcie warsztatów kulinarnych, a dziadek przejechać się luksusowym, sportowym samochodem jak Ferrari czy Porsche?

Materiał: InfoWire.pl 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Filet z piersi kurczak
18,44PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Lewiatan mleczko w czekoladzie 400g
7,49PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)