Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

18 września 2023

Biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji. Czytano powieść "Nad Niemnem"

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Dnia 15 września Gminna Biblioteka Publiczna #w Sadkach po raz 6. przystąpiła do akcji Narodowego Czytania, zainicjonowanej w 2012 roku przez prezydenta RP.

W roku bieżącym czytaliśmy powieść pozytywistyczną Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.  Całość ukazała się w 1888 roku w 25 rocznicę powstania styczniowego. Książka powstała na zamówienie Mariana Gawalewicza, jej głównym tematem miał być konflikt pomiędzy postawą romantyczną a programem pozytywistycznym. Podczas 12 odsłony akcji, w sadkowskiej bibliotece, zaproszenie do czytania „Nad Niemnem” przyjęli: Radny Gminy Sadki Michał Olejniczak, p. Longina Szłapa, Dominika Mitek, Julia Siemion, Emilia i Maja Hoppe zastępca kierownika Referatu Organizacyjnego Gminy Sadki Mariusz Czyż , Zuzanna Strzyżewska, Inga Sójka ,Antonina Brzozowska, Monika Mitek, Aleksandra Maćkowiak , dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Biniak, Anna Leppert , Daria Hoppe Sójka, Milena Kapica ,Bernadeta Sobierajska, wicedyrektor ZSCKR w Samostrzelu Ewa Makowska, Olga Cegielska, Jakub Chmura, Justyna Rybarczyk, Zuzanna Musiał. Ponadto  przerwach pomiędzy rozdziałami, sonatiny zagrał Łukasz Szpojda, uczeń VI klasy SP w Sadkach oraz Szkoły Muzycznej w Nakle nad Notecią w klasie pianina. Uczestnicy mogli również skorzystać z ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez bibliotekę. Na koniec wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia zwiedzali piękną wystawę o życiu i twórczości Elizy Orzeszkowej oraz mieli możliwość przybicia pamiątkowej pieczątki.

Osobom czytającym i aktywnie zaangażowanym w wydarzenie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i włożony wysiłek, a wszystkich już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie akcji Narodowe Czytanie za rok.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)