Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2024

Kilkadziesiąt osób na zebraniu. Wybrano sołtysa i radę sołecką

W poniedziałek, 17 czerwca w świetlicy wiejskiej w Śmielinie odbyło się zebranie wiejskie.

Zebranie poprowadził wójt Sadek Michał Piszczek. Licznie przybyłych mieszkańców powitał sołtys Śmielina Wojciech Frąckowiak, który krótko przedstawił sprawozdanie z działalności rady sołeckiej za poprzednią kadencję. Następnie, przeprowadzono wybory na sołtysa. Wojciech Frąckowiak był jedynym kandydatem. Na 62 osoby biorące udział w tajnym głosowaniu, 50 zagłosowało za jego kandydaturą. Wojciech Frąckowiak będzie sołtysem Śmielina przez kolejne pięć lat. Wybrano także członków rady sołeckiej. Rada liczy siedmioro członków. Oprócz sołtysa w jej skład weszli: Barbara Sójka, Mirosława Burzyńska, Iwona Sękuła, Lidia Tadych, Bogdan Waśniowski, Stanisław Nurczyński, Rafał Chudziński.

W czasie zebrania mieszkańcy poruszyli także kilka tematów. Głównie dopytywali o planowane remonty dróg. Poruszono problem kruszywa na nieutwardzone drogi gminne.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  wyborca, w dniu 18-06-2024 10:03:49 napisał:

  Panie Sołtysie cieszę się z Pana wyboru. Mam prośbę by na najbliższej sesji zapytał Pan jakie wydatki w latach ubiegłych wydał urząd na promocję. Chodzi m.in. o gadżety z napisem "Warto tu żyć". Wielu mieszkańców odczytywało to jak slogan "Warto tu zarabiać" i nie chodziło tu o mieszkańców gminy.. Mnie osobiście uderzył wydatek na magnetyczny otwieracz do piwa z napisem " Warto tu Żyć" . Pan jest odpowiednia osobom by to wyjaśnić, szczególnie jako członek komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Czy taki wydatek nie łamał przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości? Pokazał Pan , że potrafi być aktywnym na sesjach i nie boi się trudnych pytań. Gratuluje i liczę, że będzie Pan patrzył władzy na ręce. Takich radnych i sołtysów potrzeba. Czas skończyć z niemowami na sesji, co tylko podnoszą łapki jak uczniowie na lekcji.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Alko, w dniu 18-06-2024 10:17:03 napisał:

  A może otwieracz do oranżady ? Widać że wyborcy..chleb na myśli lub inny wyrób ze zboża, ziemniaków lub chmielu :))))

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Abstynent bez pracy, w dniu 18-06-2024 10:43:33 napisał:

  Orenzada to jest teraz odkręcana.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  wyborca 2, w dniu 18-06-2024 11:27:46 napisał:

  Chcę podziękować nowowybranemu Sołtysowi (celowo piszę z dużej litery), że jako nieliczny miał odwagę zwrócić publiczną uwagę na kwestie niezgodności w zakresie dostaw kruszywa przez gminę do poszczególnych sołectw. Proszę o powrót do sprawy bo wydaje się, że sprawa została zamieciona pod dywan. Jak wiele innych rzeczy. Mamy nowa władzę, wkrótce w gminie zajdą kolejne istotne zmiany. Nie ma czego się bać. Kruszywo przy tych nielicznych w porównaniu do innych samorządów inwestycjach drogowych w naszej gminie to skarb na miarę zepsutej równiarki. Ludzie musza korzystać z fatalnych po opadach deszczu dróg gminnych. Proszę raz jeszcze rozliczyć każde sołectwo i dane podać do publicznej wiadomości . Zrobić do każdego sołectwa trzy kolumny 1. ile powinno być ton i jaka to wartość, 2. Ile faktycznie było i jaka to wartość, 3. Różnica w tonach i kwotach. Proszę nie mydlić sprawy o różnicach we frakcjach, bo to tłumaczenie dla dzieci w przedszkolu. Jeśli będą różnice to należy zawiadomić prokuraturę i relacjonować przebieg postępowania - szczególnie ustalenia. Dotyczy to pieniędzy publicznych i każdy ma prawo to wiedzieć. To nie komuna. Władza jest naszym przedstawicielem i z pieniędzy publicznych otrzymuje wynagrodzenie. Do obowiązku radnych i sołtysów należy dbanie o pieniądze obywateli. Czas skończyć z potańcówkami z posłami.

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Bezradny, w dniu 18-06-2024 12:18:54 napisał:

  Nowy wójt sobie nie radzi jego trole teraz starają się hejtowac jak to źle było wszystko źle..poczekajmy zobaczymy jak pięknie będzie.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Wyborca 3, w dniu 18-06-2024 12:24:57 napisał:

  Panie Sołtysie, wielu rolników ze Śmielina ma łąki nad Notecią. W związku z tym, że cały czas nie wyjaśniona została sprawa ewentualnego skażenia środowiska przy byłym wysypisku, a działania gminy nie służą kształtowaniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w tym temacie, proszę o zapytanie na najbliższej sesji 1. czy zostały pobrane próbki gruntu na terenie, w którym wskazują mieszkańcy Samostrzela? 2. kiedy zostaną pobrane.3 Dlaczego dotychczas nie zostały pobrane i kto za to personalnie odpowiada? Sprawa jest o tyle poważna, że dotyczy zdrowia mieszkańców i skażenia środowiska. Skutki zaniechań mogą być katastrofalne. Czy może dojść do zakazu prowadzenia produkcji rolnej na tym terenie? Czy wartości nieruchomości mogą stracić na wartości z uwagi na bliskość położenia. Co ze zdrowiem naszych dzieci i wnuków? Co będzie w przypadku gdyby skażone zostały wody gruntowe i pobliska Noteć. Zanieczyszczenia mogły by dotrzeć do Odry i Bałtyku? Sprawa robi się ogólnoeuropejska. Każdy ma prawo do błędu i profesor i analfabeta. Miarą mądrości jest przyznanie się do błędu i naprawianie tego co można. Nieważne w tej chwili kto głosował za sprzedażą wysypiska, dziś trzeba pobrać próbki w porozumieniu z mieszkańcami Samostrzela i sprawę wyjaśnić niezwłocznie i ostatecznie. Skoro ten co sprzedał wysypisko chwalił się jaki e gmina ma oszczędności to środki na badania są. Patrząc na oświadczenia majątkowe ważnych urzędników gminy - pieniędzy nie brakuje. Nie może być bezczynności. Cierpliwości mieszkańcom zaczyna brakować, wkrótce mogą przyjść na sesję i sielanka się skończy. Weźcie się za robotę i poważne sprawy.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  buhaha, w dniu 18-06-2024 14:56:03 napisał:

  KGW z torfowisk to by mogło nagotować swojemu eks włodarzowi zupy z wywaru spod Ostrówca

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (6)

  bidula, w dniu 18-06-2024 21:07:41 napisał:

  A tego co lata pierdzidłem nad ludzkimi domami to zgłosić do Urzędu Lotnictwa Cywilnego i sprawdzić skąd m a na paliwo

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kolega, w dniu 19-06-2024 00:40:03 napisał:

  Do buhaja.... Gdyby zupka była darmowa to pierwszy byłbyś z miseczka w kolejce...wiem kim jesteś...zachłanność to twoja domena

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Sąsiad, w dniu 19-06-2024 08:33:43 napisał:

  Ja nie gratuluje bo ja na niego nie głosowałem...dziadkowie powinni siedzieć w domu

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Andrzej , w dniu 19-06-2024 09:02:26 napisał:

  Darmowe jedzenie? To ja chętnie. I do domu zabiorę.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Ave Kraczki, w dniu 20-06-2024 11:36:46 napisał:

  Chciałbym zaznaczyć że w Kraczkach też odbyło się zebranie soleckie. I co? Cisza

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Smielin , w dniu 20-06-2024 13:22:59 napisał:

  Panie Wojtku...na Sesjach trzeba nauczyć się czytać a nie stękać,Elementarz się kłania a Pan zwala winę na okulary,,Wstyd,,

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Praca na wysokości
60PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)