Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 marca 2025

Na ciekawe zajęcia i wyjazdy. Przyznano pieniądze dla 27 organizacji

fot. UMWKP

fot. UMWKP

Ponad 270 tysięcy złotych trafi w tym roku do # 27 organizacji pozarządowych z całego regionu na organizację zajęć rozwojowych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. Środki te zostały przyznane przez urząd marszałkowski w ramach konkursu.

– Samorząd województwa przez otwarte konkursy ofert od lat wspiera organizacje pozarządowe w działaniach podejmowanych na rzecz młodych ludzi. Dzięki aktywności pozarządówek dzieci i młodzież będą mogli aktywnie spędzić wolny czas po lekcjach i skorzystać z atrakcyjnej oferty w czasie wakacyjnego wypoczynku – podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki.

Młodzi mieszkańcy regionu wezmą udział m.in. w warsztatach, wakacyjnych wyjazdach, zajęciach integracyjno-edukacyjnych oraz promujących rezygnację z używek na rzecz uprawiania sportu. Dzięki wsparciu odbędą się m.in. artystyczne spotkania – Tworzymy Razem Teatr w powiecie wąbrzeskim, II edycja – wspólnie szukamy naszych pasji czy zajęcia integracyjne Lego nas łączy.

Wśród organizacji, które otrzymały wsparcie są m.in. Fundacja Let’s Skate z Torunia, Młodzieżowy Chełmiński Klub Koszykówki, Stowarzyszenie Szkoła Sercem Wsi w Pocierzynie (powiat radziejowski), Fundacja Wiatrak z Bydgoszczy czy Stowarzyszenie Dębowe Zacisze (powiat świecki).

Lista dofinansowanych projektów znajduje się w pliku.

Urząd Marszałkowski co roku wspiera projekty organizacji pozarządowych w obszarach takich jak kultura, sport, przeciwdziałanie uzależnieniom, pomoc społeczna, ochrona zdrowia, turystyka, wsparcie osób z niepełnosprawnościami oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku w puli środków ponad 6.5 miliona złotych, które zostały rozdysponowane w ramach 22 konkursów.

materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 7 3
Pliki do pobrania
wyniki konkursu nr 6.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Budowa hal
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)