Dziś mamy 25 marca 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

11 marca 2025

Krzyże Zasługi. Odznaczenia dla Czesława i Stanisława Abramczyków

fot. KPUW

fot. KPUW

Dziś w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie #Wojewódzkim na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały wręczone zostały odznaczenia za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wojewoda Michał Sztybel wręczył Złoty Krzyż Zasługi Czesławowi Abramczykowi oraz Srebrny Krzyż Zasługi Stanisławowi Abramczykowi.

Nie ma takiego odznaczenia, którym można by wyrazić wdzięczność wobec przedstawicieli firmy Abramczyk. Samo odznaczenia jest tylko symbolem, bo patrząc na skalę rzeczy, które realizujecie w zakresie działalności społecznej, ale także dla ludzi którzy uciekali przed wojną i którzy uczestniczyli bezpośrednio w wojnie - za to należy się ogromny szacunek. Dodatkowo wszyscy działacie jako rodzina i myślę, że w tym wszystkim to jest równie piękne. Bardzo dziękuję za to w imieniu Państwa Polskiego - mówił Wojewoda Michał Sztybel podkreślając, że firma Abramczyk może być ogromnym wzorem dla wszystkich którzy chcą prowadzić własna firmę i angażować się społecznie.

Firma Abramczyk, która jest liderem na rynku międzynarodowym, od początku lat 90. ubiegłego wieku sprowadza do Polski i przetwarza owoce morza oraz ryby z całego świata. Ponadto od lat angażuje się w liczne akcje pomocowe, w działania prospołeczne, a także jest sponsorem bydgoskiego sportu m.in. koszykarzy Astorii i żużlowców Polonii.

Czesław i Stanisław Abramczyk od wielu lat udzielają pomocy finansowej i rzeczowej grupom i instytucjom takim jak domy dziecka, domy pomocy społecznej, organizacje pozarządowe, remizy OSP, parafie, oddziały Caritas, a także szpitale odpowiadając na ich bieżące zapotrzebowanie. Między innymi dzięki nim zakupiono respiratory oraz środki ochrony dla bydgoskich szpitali podczas pandemii Covid-19.

Od początku wojny pomagają oni również rodzinom swoich ukraińskich pracowników, które uciekły przed wojną. Angażują się w pomoc związaną z zakwaterowaniem, znalezieniem zatrudnienia przez uchodźców, aż do dziś wspomagają ich w ubieganiu się o zezwolenia na pobyt i pracę. Z prywatnych środków wspierają Stowarzyszenie Pracy Społecznej, które działa w Bydgoszczy na rzecz integracji Ukraińców przebywających w Polsce. Firma wsparła także akcję Polskiego Stowarzyszenia Przetwórców Ryb, której efektem było dostarczenie na Ukrainę 20 ton konserw.

Bracia Abramczyk aktywnie uczestniczą również w życiu lokalnej społeczności, działając na jej rzecz m.in. poprzez organizację Olimpiady Dzieci i Młodzieży – coroczna inicjatywa dla uczniów szkół dzielnicy Fordon, gdzie znajduje się siedziba firmy Abramczyk.

Przedsiębiorstwo, które produkuje ryby i owoce morza, postawiło sobie za cel pozytywne wpływanie na styl życia Polaków poprzez propagowanie zdrowego odżywiania. W tym celu organizowano liczne imprezy, np. dwudniowe plenerowe Święto Ryby, które zgromadziło 80-tysięczną publikę (2013), czy ultramaratoński bieg z Zakopanego do Gdyni (2010), jak i szereg innych wydarzeń. Jako firma rodzinna prowadzą szeroko zakrojoną działalność charytatywną, wspierając pojedyncze osoby, rodziny, czy instytucje, zwłaszcza lokalne.

Bracia Abramczyk, mają swoje podpisy w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej. To forma uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla miasta.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 44 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (7)

    szmalcownik z szaberka, w dniu 12-03-2025 10:15:28 napisał:

    A ryby abramczyka w sieciówkach drogie jak diabli.Stać na nie tylko elyte

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Konstrukcje stalowe
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
KOBIZE
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej umów o dzieło. Ich liczba spada z roku na rok

W 2024 roku do ZUS wpłynęło # 1,1 mln formularzy RUD, w których zgłoszono blisko 1,4 mln umów o dzieło. To najmniejsza liczba formularzy oraz umów o dzieło zgłoszonych do ZUS-u od momentu wprowadzenia rejestru umów o dzieło. W województwie kujawsko-pomorskim złożono ponad 23,1 tys. formularzy RUD, dotyczących 24,5 tys. umów o dzieło.

(czytaj więcej)
0

100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami

(czytaj więcej)
0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)