Ksiądz Albert Grudzka rapował na Wyspie Młyńskiej. Koncert w Boże Ciało

fot. Paulina Borucka
„Uwielbienie jest szczególną formą# modlitwy – może najpiękniejszą” – powiedział Marek Dłuski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej, która była organizatorem koncertu na Wyspie Młyńskiej.
Wydarzenie w grodzie nad Brdą nie bez powodu odbywało się w Boże Ciało. Wraz z mieszkańcami miasta Boga wielbili: zespół warsztatów gospel oraz rapujący ks. neoprezbiter Albert Grudzka. Całość poprowadził jezuita – o Paweł Sawiak SJ. Przygotowaniem chóru i muzyków zajęło się młode małżeństwo muzyków – Marta i Bartek Haliniak. W czasie warsztatów, które odbyły się 3-4 czerwca w Domu Polskim nie tylko pracowali nad oprawą koncertu, ale wciąż przypominali, że jest to modlitwa. – Jesteśmy im za to wdzięczni – mówili uczestnicy warsztatów.
Wszystko pod hasłem „Kościół i już!”. – Nawiązuje ono do hasła roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Oprócz tego, że chcemy się wspólnie radować ze wspólnoty Kościoła Bydgoskiego, gdzie są obecni przedstawiciele ruchów, stowarzyszeń, pragniemy, by głównym adresatem byli ci, którzy znaleźli się w tym miejscu „przez przypadek”. Chcemy trafić do tych, co są na obrzeżach Kościoła, pokazując Jego radosną twarz, modląc się za nich – dodał Marek Dłuski.
Jednak najważniejszym gościem był Jezus, którego można było adorować. – Będąc tutaj, powtarzamy Jemu: „kocham, wierzę Ci” – powiedział przedstawiciel Szkoły Nowej Ewangelizacji, która zorganizowała koncert po raz ósmy. Pierwszy miał miejsce dziesięć lat temu. – Przygotowanie wydarzenia wiąże się z pracą, poświęconym czasem, na który składają się również trudne momenty – mówi Mateusz Miernik. – Jednak potem, kiedy słucham muzyki i patrzę na modlących się ludzi, to wiem, że warto – dodał. – Jeśli Wyspa Młyńska jest sercem Bydgoszczy, to warto, by biło ono we właściwym rytmie. Pięknie, że można modlić się za miasto, mieszkańców. Piękne, że tą modlitwą można także się dzielić. Z kolei sam śpiew ma tę cudowną właściwość, że łączy ludzi i to bez względu na wiek – podsumował Marek Dłuski.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria













































Czytaj również
- Wprowadzenie nowego proboszcza. Przez cztery lata służył w kcyńskiej parafii
- Nadnoteckie Sokoły zakończyły sezon. Parada motocyklowa w Nakle!
- "Straty oszacowano na kilka milionów złotych". Podpalenie przyczyną pożaru?
- Biały czwartek na przystani. Zadbaj o swoje zdrowie!
- W Sadkach zostanie postawiony fotoradar? "Byłoby to jakieś rozwiązanie"
50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.
(czytaj więcej)Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)