Wspomnienie liturgiczne św. Ambrożego. Adwentowy dzień skupienia
fot. Organizatorzy
We wspomnienie liturgiczne św. Ambrożego ponad dwudziestu #nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. z diecezji spotkało się w parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, by przeżyć swój adwentowy dzień skupienia.
Na początku każdy z uczestników mógł skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie słowa powitania skierował do przybyłych ks. proboszcz kan. Tomasza Cyl, wikariusz generalny diecezji bydgoskiej.
Centralnym punktem skupienia była Eucharystia, podczas której ks. dr Mateusz Nowak przybliżył uczestnikom postać patrona dnia, którego życiowe powołanie objawiło się niespodziewanie przez głos dziecka, w jakim Ambroży odkrył głos Boga.
Przywołując najnowszą encyklikę papieża Franciszka „Dilexit nos”, dzień po pierwszym piątku miesiąca, celebrans wskazał również na Serce Jezusa, które jako przejaw miłości Boga do człowieka wzywa każdego do pokory.
Po Mszy św. był czas na adorację Najświętszego Sakramentu, a spotkanie zakończyło się braterską wymianą doświadczeń w posłudze chorym i cierpiącym.
Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Oprac. Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)