Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2024

Kcyńska noc muzeów. Inscenizacja operacji Market Garden

fot. MM

fot. MM

15 czerwca przy dworcu PKP w Kcyni odbyło się #tradycyjne już wydarzenie - VII odsłona Nocy Muzeów. Tym razem mieszkańcy mogli obejrzeć inscenizację operacji Market Garden, po której nastąpiło otwarcie wystawy historycznej w izbie muzealnej.

Patronat nad wydarzeniem objął wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel, a wydarzenie było dofinansowane z budżetu gminy Kcynia oraz powiatu nakielskiego. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zaprezentowanej na kcyńskim dworcu PKP inscenizacji operacji Market Garden.

Oceń artykuł: 21 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (10)

  Mieszkaniec, w dniu 16-06-2024 11:40:19 napisał:

  Serio co roku musi być ta inscenizacja? Niema już festynów tylko przy każdej okazji pokaz inscenizacji. To już jest nudne

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Mirek , w dniu 16-06-2024 22:23:44 napisał:

  Tumoku, oni to robią z własnej inicjatywy, dzięki swoim chęcią, znajomością z innymi grupami no i przy finansowym wsparciu gminy i powiatu. Jak chcę ci się festynów to pisz do Gok-u albo do lokalnego przedsiębiorcy, może oni jakiś festyn dla ciebie zorganizują. Ktoś coś robi to źle, nic nie robią to też źle. Weź się człowieku ogarnij, a może sam coś zorganizują, zrób.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Zenon, w dniu 17-06-2024 10:59:20 napisał:

  Fajne, ciekawe - szkoda, że nie było mnie akurat w Kcyni. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja, aby zobaczyć inscenizację na własne oczy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  pif-pof, w dniu 17-06-2024 15:14:07 napisał:

  jeden samochód z Kowalewka by się przydał

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Tybur, w dniu 17-06-2024 17:13:43 napisał:

  W Kcyni miały być konkursy na wszystkie stanowiska i co? Zastępca na 3/4 etatu? Podpowiadam że już macie problem z konfliktem interesów z pelnomocnivtwami dot. czystego powietrza. Amatorka. Zero myślenia

  odpowiedz

  • 1 (1)

  :)), w dniu 17-06-2024 20:45:58 napisał:

  Oj się Mateuszek zdziwi jakie będą konsekwencje tej nominacji…

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Ona, w dniu 17-06-2024 23:32:45 napisał:

  Piekna inicjatywa... a teraz z innej beczki... ten Pan to nawet radnym nie został a teraz jest wice no szok.. a tak Stachowiak wyzywal w kampani ze wicedyrektorka w szkole w mycielewie to niepotrzebny koszt a wiceburmistrz to już jest ok przy takim zadłużeniu gminy?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)