Dziś mamy 24 października 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2024

Kujawsko-Pomorskie na rowery. Najbliższy rajd w sobotę

fot. pow.

fot. pow.

Tegoroczną, XIV edycję rajdów Kujawsko-Pomorskie na rowery #zainaugurowaliśmy w Sępólnie Krajeńskim. Trwają zapisy na kolejne wydarzenie z cyklu, które odbędzie się w najbliższą sobotę (22 czerwca) w Radziejowie. Fani dwóch kółek będą mogli spróbować swoich sił w sierpniu także w Warlubiu (powiat świecki) i Radziejowie.

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Chętni do udziału w wydarzeniach muszą wypełnić formularze zgłoszeniowe, dostępne na stronie Kujawsko-Pomorskie na rowery. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdów otrzymuje bezpłatny pakiet startowy, na który składa się numer startowy, pamiątkowe skarpetki, talon na posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal. Trasy przebiegają głównie w malowniczym otoczeniu jezior oraz lasów. Dla rowerzystów przygotowano też konkursy z nagrodami.

Piastowski Rajd Rowerowy w Radziejowie

Jeszcze do środy (19 czerwca) można zapisywać się na Piastowski Rajd Rowerowy, który rozpocznie się w Radziejowie, skąd szlak zawiedzie nas do miejscowości Płowce, do pomnika upamiętniającego bitwę pomiędzy wojskami Władysława Łokietka a Krzyżakami. Szczegóły trasy liczącej 32 kilometry poznać można na stronie internetowej, gdzie dostępny jest także formularz zgłoszeniowy. Wydarzenie rozpoczyna się już w najbliższą sobotę (22 czerwca).

Przed nami kolejne rowerowe spotkania
• 22 czerwca – Piastowski Rajd Rowerowy w Radziejowie,
• 10 sierpnia – Warlubie (powiat świecki),
• 14 września – Radziejów.

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:
• pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
• blisko 17 tysięcy rowerzystów wzięło udział w dotychczasowych rajdach
• cykliści w Radziejowie pokonają trasę o długości przeszło 30 kilometrów
• w tegorocznym rajdzie inauguracyjnym w Sępólnie Krajeńskim udział wzięło 300 rowerzystów.

Pierwszy w tym roku przejazd odbył się 11 maja w Sępólnie Krajeńskim, drugi raz spotkaliśmy się 10 czerwca w Rogowie (powiat żniński).

Samorząd województwa regularnie wspiera zawodników i dofinansowuje organizację imprez. W kwietniu marszałek Piotr Całbecki zainaugurował start nowego programu społecznego „Uwierz w Sport”. Tylko w tym roku 125 zawodniczek i zawodników reprezentujących 40 klubów sportowych z całego regionu otrzyma stypendia marszałka województwa. W 2026 roku Kujawsko-Pomorskie będzie organizatorem najważniejszej halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie – Halowych Mistrzostw Świata. Czytaj Kujawsko-Pomorskie organizatorem Halowych Mistrzostw Świata 2026

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Nn, w dniu 19-06-2024 16:53:43 napisał:

    Czy Nakło nie potrafi zorganizować już rzadny imprez sportowych otwartych na społeczeństwo przyjezdne.Potrafia zrobić tylko imprezy zamknięte dla stałych uczestników.Ciagle ci sami.Naklo jest zamknięte na ludzi przyjezdnych.

    odpowiedz

    • 0 (0)

    krajan, w dniu 19-06-2024 22:22:14 napisał:

    Ile obozów wędrownych na rowerach organizuje spółka Sport?Młodzież ma wspaniałe rowery,sprzęt itp. Dlaczego nie mą propozycji na wędrówki rowerowe dla młodzieży w okresie ferii?Pałuki i Krajna to piękne tereny.Organizatorom proponuję kolejne rajdy dla frajdy do Gródka,do Wiela,do Dębogóry,do Osieka,czy do Witosławia?Można też do Turu.Może ludzie ze spółki wejdą na rower,poproszę w także do Wąsosza ? A może opracują programy obozów wędrownych po naszych pałucko- krajeńskich trenach?

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Pan, w dniu 20-06-2024 11:07:23 napisał:

    Trasa 60 km dla kogo jest organizowana, kto wydaje na to pozwolenie to jest dla mieszkańców czy tylko organizatorów?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S10. Co ustalono?

W centrali GDDKiA w Warszawie odbyło się #spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego w sprawie drogi ekspresowej S10 od gr. woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego do DK50 oraz drogi ekspresowej S50 od DK50 do S7. To wstęp do II tury spotkań informacyjnych ze społeczeństwem.

(czytaj więcej)
0

"Wołowina – kluczowy składnik diety". Wspomaga rozwój organizmu

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie# na składniki odżywcze ulega zmianom, jednak wołowina – spożywana w odpowiednich ilościach – stanowi ważny element zbilansowanej diety zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Dzięki zawartości kluczowych składników odżywczych, takich jak białko, witaminy z grupy B, żelazo i cynk, wołowina wspiera zdrowie i kondycję organizmu od najmłodszych lat po starość.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)
0

Obróbka muchomora nie zmniejszy jego toksyczności. Ostrzeżenie GIS

Muchomory czerwone są silnie trujące#, a ich spożycie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym: halucynacji, nudności, biegunek, bólu brzucha, zaburzeń widzenia.

(czytaj więcej)