Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2024

Mieszkańcy postawili na Edytę Żołecką. Wybory sołeckie

fot. MM

fot. MM

11 czerwca w świetlicy wiejskiej w Łodzi odbyło się kolejne zebranie# wyborcze organizowane przez włodarzy gminy Sadki. Celem zebrania był wybór nowego sołtysa i rady sołeckiej na kadencję 2024-2029.

Pod nieobecność wójta Sadek Michała Piszczka, zebranie rozpoczął sekretarz Andrzej Wiekierak, któremu towarzyszyła również skarbnik Krystyna Kołodziejczak. W dalszej kolejności mieszkańcy zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności sołtysa Edyty Żołeckiej i rady sołeckiej.

Po powołaniu komisji skrutacyjnej odpowiadającej za przeprowadzenie wyborów, której skład zasiliły: Bożena Podemska (przewodnicząca), Iwona Wiśniewska i Hanna Lach (członkinie), sekretarz Andrzej Wiekierak odczytał zasady głosowania w wyborach na sołtysa i członków rady sołeckiej. Chwilę później przyszedł czas na zgłaszanie kandydatur.

Kiedy przyszedł czas na wybory, 41 uczestniczących w zebraniu mieszkańców nie miało wątpliwości co do tego, komu powierzyć stanowisko sołtysa. Zgłoszono tylko jedną kandydaturę – aktualnej sołtys Edyty Żołeckiej. Wybory były więc tylko i wyłącznie formalnością, a mieszkańcy obdarzyli Edytę Żołecką zaufaniem. W tym miejscu przypomnijmy, że Edyta Żołecka objęła funkcję sołtysa Łodzi we wrześniu 2021 roku po rezygnacji ze wspomnianego stanowiska przez Marka Trojanka. Wówczas w wyborach na sołtysa wystartowały 3 osoby – Edyta Żołecka (24 głosy), Ewa Kotlarska (20 głosów) oraz Łukasz Piotr (1 głos). Tym samym Edycie Żołeckiej wystarczyły niespełna trzy lata, aby zyskać pełne zaufanie i poparcie lokalnej społeczności.

W kadencji 2024-2029 Edytę Żołecką wspierać będzie rada sołecka w składzie: Magdalena Ponatowska, Dawid Sztejka, Anna Widawska oraz Zenon Wierzewski.

Oceń artykuł: 18 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 17 (19)

  Urzednik, w dniu 12-06-2024 11:40:59 napisał:

  Pod nieobecność wójta to chyba zastępca powinien być-po to chyba jest to stanowisko

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (9)

  Mieszkaniec Sadek , w dniu 12-06-2024 13:42:33 napisał:

  Wyjazd z ul. Kolejowej w Sadkach koło placu zabaw to dramat...nie dość że wąsko to trawy wysokie na metr i bardzo słaba widoczność. Ja sie pytam gdzie ta pani Sołtys?? Co ona robi? Czym jest taka zajęta?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Ffgs, w dniu 12-06-2024 14:23:44 napisał:

  Jak niobecny??? przecież miał być wciąż w urzędzie i na zebraniach???? Przecież nie nie miało być he he he

  odpowiedz

  • -6 (12)

  Rty, w dniu 12-06-2024 14:37:27 napisał:

  Wredna kobieta

  odpowiedz

  • -9 (11)

  Ala, w dniu 12-06-2024 14:39:15 napisał:

  Żenada z pani Sołtys

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Ala, w dniu 12-06-2024 15:25:33 napisał:

  Halo wredoty i żenady komentujące! Żal Was ściska co??? Trzeba było startować w wyborach. No ale cóż, najpierw trzeba dorosnąć do poziomu tej nic nierobiącej kobiety.

  odpowiedz

  • 5 (15)

  Mieszkaniec Łodzi , w dniu 12-06-2024 17:51:33 napisał:

  Każde sołectwo w gminie może pozazdrościć Łodzi Pani Sołtys Edyty Żołeckiej. Działa ona bardzo aktywnie na rzecz naszej wsi, jest pracowita, zaradna, bardzo komunikatywna, pomocna i życzliwa. Mieszkańcy Łodzi w poprzednich wyborach na sołtysa, niedawnych wyborach samorządowych jak i wczorajszych wyborach na sołtysa pokazali że darzą Panią Edytą zaufaniem i stoją za nią murem. Chamskie komentarze świadczą o poziomie kultury tych, którzy je piszą.

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Misiu, w dniu 12-06-2024 18:41:39 napisał:

  Czy na imprezie dla pracowników pod Kcynią będą jazdy podarowanymi samochodami. Może dowiemy się kto je kupił? Oby telewizja nie zawitała pod bramą...

  odpowiedz

  • 4 (14)

  Krzysztof Napieralski , w dniu 13-06-2024 10:06:46 napisał:

  Misiu... proponuję maść na ból tyłka

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Mieszkaniec, w dniu 13-06-2024 14:34:06 napisał:

  Jak widać władza nas olała. Nic nowego

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Ból glowy, w dniu 13-06-2024 14:41:30 napisał:

  O tej porze pisać komentarze. Mam nadzieję, że człowiek, który jest pracownikiem UG nie był wtedy w pracy.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  sadkowiak, w dniu 14-06-2024 10:25:06 napisał:

  Pani Zastępca to nic nie robi i tylko do pieniędzy brania jest. Wszystkiego się boi i w niczym Wójta nie zastępuje. Po co komu taki zastępca Panie Wójcie? Czas się zacząć z obietnic wywiązywać.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa hal
Zadaj pytanie
40PLN
Praca na wysokości
60PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rejestracja BDO
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)