Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Młodzieżowy Sejmik Województwa. Wybrani na drugą kadencję

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Reprezentujący powiat bydgoski Gracjan Szuwała został# przewodniczącym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego drugiej kadencji. Gremium zebrało się w dziś (19 czerwca) na swym pierwszym posiedzeniu. Gośćmi obrad są przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, wiceprzewodniczący sejmiku Przemysław Sznajdrowski i radna województwa Anna Niewiadomska oraz radna województwa poprzedniej kadencji Ewa Mes, członkini komisji rekrutacyjnej.

Zaczynamy drugą kadencję młodzieżowego sejmiku. Jestem przekonana, że nowi radni będą mieli o wiele łatwiej, bo nie muszą  wyważać otwartych drzwi. Ośmioro członków sejmiku poprzedniej kadencji jest także w składzie nowego gremium, więc wiedzą już co robić, aby ich działania były skuteczne – mówiła przed posiedzeniem przewodnicząca Elżbieta Piniewska, inicjatorka powołania młodzieżowego sejmiku. – Liczę na nową energię, działania, kreatywność i pomysłowość. My za to zrobimy wszystko, żeby ich energię ukierunkować i nadać jej kształt.

Wybrany na przewodniczego gremium Gracjan Szuwała jest mieszkańcem Solca Kujawskiego w powiecie bydgoskim. Społecznik, aktywny działacz na rzecz popularyzacji idei społeczeństwa obywatelskiego i samorządności wśród młodych. Był członek Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pierwszej kadencji.

Nasz Młodzieżowy Sejmik jest wybranym na dwuletnią kadencję trzydziestoosobowym ciałem doradczym samorządu województwa o kompetencjach inicjatywnych i wnioskodawczych. Skład został wyłoniony w drodze otwartego konkursu, w którym uczestniczyli młodzi ludzie w wieku 16-21 lat. Komisja rekrutacyjna, w której zasiadali m.in. przewodnicząca Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki, oceniała aktywność społeczną kandydatów oraz przygotowane przez nich prace na temat roli młodzieżowych rad/sejmików w rozbudzaniu aktywności obywatelskiej młodego pokolenia i zaangażowania w życie publiczne gminy/powiatu/województwa.

Listę trzydzieściorga członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego II kadencji przedstawiamy poniżej:

Dominik Bartoszewski

Olaf Braszkiewicz

Iga Cieślińska

Adrianna Dominiak

Jakub Fiałkowski

Adam Grązka

Wiktoria Grenda-Wołkow

Jan Kalinowski

Jan Kolczyński

Szymon Piotr Kowalski

Krzysztof Kozakiewicz

Paweł Książek

Amelia Kucharska

Julia Kwaśniewska

Martyna Makowska

Igor Migdalski

Paweł Minikowski

Mikołaj Napieralski

Wojciech Jarosław Nowakowski

Amelia Cecylia Rakszawska

Hubert Rybczyński

Bartłomiej Sawicki

Kacper Skrzeczyna

Kacper Sławkowski

Tymoteusz Sobczak

Gracjan Szuwała

Kacper Tydryszewski

Maciej Wachowski

Kinga Woźniak

Aniela Wróbel 

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 6 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (15)

  Kpwik, w dniu 20-06-2024 05:47:02 napisał:

  Tylko by nasz tymek znowu się nie obraził i ucieknie z sali

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Jan Paweł , w dniu 20-06-2024 07:23:56 napisał:

  Ja panu nie przerywałem!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ttt, w dniu 20-06-2024 14:33:39 napisał:

  Co jeden to lepszy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Tymi, w dniu 20-06-2024 15:23:08 napisał:

  Już od młodego nasiąkną polityką i lekką pracą za diety. Polską flagą będą sobie ryj wycierać byle tylko srebrniki odbierać. Skąd to wiem? Spójrzcie na naszych radnych miejskich i ich osiągnięcia

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Włościanka, w dniu 20-06-2024 15:35:32 napisał:

  Będą znani z tego, że są znani. Nikt pracowity i uczciwy się nie prześliźnie do dorosłej rady tylko ci sprawdzeni w posłuszeństwie systemowi magdalenki. No i będzie jak jest do końca świata...

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Mieszczuch, w dniu 20-06-2024 15:40:10 napisał:

  Ci z zasadami zawsze byli, są i będą opluwani przez pozostałych nieudaczników.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Parafianin, w dniu 21-06-2024 07:58:57 napisał:

  Rośnie kolejne pokolenie nieudaczników

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
40PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
KOBIZE
500PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Konstrukcje stalowe
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)