Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2024

Odświętnie i uroczyście. Zakończono mijający rok szkolny

fot. powierzone

fot. powierzone

21 czerwca w murach Zespołu Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odświętnie i uroczyście zakończono mijający rok szkolny.

Jak zawsze z dużą radością przywitano wszystkich przybyłych gości, wśród których byli: Wójt Gminy Sadki – p. Michał Piszczek, Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie – p. Ryszard Kamiński, Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych – p. Juliusz Młodecki (samostrzelscy absolwenci), a także p.Wioletta Herholz – Naczelnik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nakle nad Notecią, która odczytała zgromadzonym w szkolnej auli list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – p. Czesława Siekierskiego.

Pani Dyrektor ZSCKR w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska, podsumowując miniony rok szkolny, doceniła wspólną wytężoną pracę uczniów i pedagogów oraz liczne osiągnięcia i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i konkursach.  Wyjątkowym momentem uroczystości było pożegnanie uczniów klasy III Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, wśród których postawą i osiągnięciami w nauce wyróżnił się Mikołaj Smełsz. Jego rodzice  z rąk p. Dyrektor otrzymali list gratulacyjny.

Później, wyróżniający się w nauce uczniowie pozostałych klas otrzymali świadectwa z biało- czerwonym paskiem i ufundowane przez Radę Rodziców, którą reprezentowała p. Przewodnicząca Magdalena Ciołek, upominki w postaci okolicznościowych bonów. Najwyższą średnią ocen w szkole: 5,43 uzyskała Kalina Jóźwicka z klasy I Technikum Weterynarii. Na scenę zaproszono również wyróżnioną w ogólnopolskim konkursie Wincenty Witos – człowiek czynu i wolności Zofię Orzech z klasy II Technikum Weterynarii, której autorski lapbook zdobył uznanie jury. Nagrodę wręczył opiekun merytoryczny p. Marek Jackiewicz.

Atrakcyjności całemu spotkaniu dodały wokalny występ uczennicy klasy III Technikum Weterynarii – Natalii Kleczewskiej i filmik z  życzenia na wakacje. Uroczystość, przygotowaną przez klasę I Technikum Weterynarii pod czujnym okiem p. Magdaleny Wyczańskiej- Jabłkowskiej poprowadziły debiutujące w tej roli Magdalena Kubicka, Lilianna Krzemińska i Helena Nowak. Pożegnanie uczniów i nauczycieli przed wakacyjną przerwą było jednocześnie radosnym wstępem do dwumiesięcznego letniego wypoczynku.

Materiał: Marek Jackiewicz / ZSCKR w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)