Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2024

Przebudowa remiz. Kiedy obiekty zostaną oddane do użytku?

fot. Sołectwo Anieliny - zdjęcie wykonane pod koniec kwietnia b.r.

fot. Sołectwo Anieliny - zdjęcie wykonane pod koniec kwietnia b.r.

Przebudowa remiz ochotniczych straży pożarnych# w Anielinach i Sadkach to jedna z najistotniejszych inwestycji realizowanych przez gminny samorząd, której w roku bieżącym podjęła się gmina Sadki.

Inwestycja za ponad 3 mln zł

Przypomnijmy. Przebudowa istniejących remiz ochotniczych straży pożarnych w Sadkach i Anielinach stała się możliwa za sprawą rządowego programu Polski Ład. Gmina Sadki otrzymała bowiem z tego tytułu dofinansowanie, a łączna kwota dotacji wyniosła 2 mln 295 tys. zł. Łącznie prace remontowe budynków remiz miały wynieść 2 mln 700 tys. zł (tyle szacowała gmina). Realia okazały się jednak inne, bowiem pierwszy ogłoszony przez gminę przetarg został unieważniony z uwagi na zbyt wysoką ofertę złożoną przez firmę chcącą podjąć się inwestycji. Mowa tu o kwocie opiewającej na 5 mln 100 tys. zł, czyli prawie dwukrotnie takiej, jaką gmina zamierzała przeznaczyć na całe przedsięwzięcie. Ogłoszono więc kolejny przetarg, celem poszukania tańszych wykonawców – i takowego udało się znaleźć i jednocześnie podpisać z nim umowę. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Zakład Bud-Mar Marek Żołecki z siedzibą w Olszewce, która za wykonanie wszelkich robót zażyczyła sobie 3 mln 250 tys. zł – czyli 550 tys. zł więcej, niż gmina Sadki zamierzała pierwotnie przeznaczyć na remont obu remiz.

Zastój w prowadzonych pracach?

Co do samej inwestycji, to jest ona realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a wykonawca ma czas na jej ukończenie do końca sierpnia bieżącego roku – tak przynajmniej przekazał nam wójt Sadek Michał Piszczek. Obecnie jednak na placu budowy zarówno w Anielinach, jak i w Sadkach – za wiele się nie dzieje. Jaka jest tego przyczyna? – Inspektor budowlany sprawujący kontrolę nad remontami remiz poprosił wykonawcę o uzupełnienie dokumentacji, bowiem są pewne braki. Gdy ta dokumentacja będzie pełna, prace będą mogły być dalej prowadzone. Wstępnie ustalony termin oddania remiz do użytku to 30 sierpnia – poinformował sadkowski włodarz.

Podjęliśmy próbę telefonicznego kontaktu z wykonawcą inwestycji, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat prowadzonych obecnie prac, a także zapytać, czy wyznaczony termin realizacji inwestycji jest obecnie realny do dotrzymania. Niestety, ale nie udało nam się porozmawiać z Markiem Żołeckim, gdyż ten nie odebrał od nas telefonu.

Ogólny zakres inwestycji

Jeśli chodzi o remizę w Sadkach, to rozbudowany zostanie istniejący budynek. W starej części zaplanowano rozbudowę tarasu. Ponadto ściany budynku zostaną ocieplone, a rynny wymienione. Wyremontowane zostaną też schody do piwnicy, a także powstaną nowe wejścia do budynku remizy. Budynek wzbogaci się o szatnie damską i męską z zapleczem sanitarnym, czyli toaletami damskimi, męskimi i prysznicami. Budynek będzie ogrzewany pompą ciepła, która również ma zostać zamontowana.

W przypadku remizy w Anielinach obecny obiekt również ma zostać rozbudowany. Część ścian w istniejącej remizie ma zostać wyburzona. W projektowanym obiekcie znajdą się następujące pomieszczenia: sala spotkań, pomieszczenie socjalne, garaż, pomieszczenie techniczne, szatnia, dwa pomieszczenia porządkowe, zaplecze sanitarne, wc damskie, wc męskie, wc przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz korytarze. Powstanie także nowa wieża i schody, które będą na nią prowadzić.

Źródło:  

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  CDN, w dniu 16-06-2024 11:05:27 napisał:

  A czy Pan redaktor spytał czy było pozwolenie na budowę? Łatwo sprawdzić na stronie internetowej Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego datę wydania pozwolenia budowlanego. A pozostaje kwestia jego uprawomocnienia. Co by było gdyby prace zostały uznane za samowolę budowlaną? W przypadku obiektów o takim znaczeniu dla bezpieczeństwa to mógłby okazać się precedens w skali kraju...

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Ero, w dniu 16-06-2024 11:35:02 napisał:

  Jak to jest możliwe że urząd wie o inwestycji trzy lata przed realizacją i nadal brakuje dokumentacji? W Anielinach jest pusty plac a w Sadkach od jakiegoś czasu zupełnie nic się nie dzieje ! Patrząc na zapał Pana Wójta i wykonawcy pewnie jeszcze długo nic się nie wydarzy...

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Maja, w dniu 16-06-2024 11:37:41 napisał:

  Ciekawe jak to się skończy,czarna przyszłość...

  odpowiedz

  • 2 (4)

  CDN, w dniu 16-06-2024 11:51:18 napisał:

  Sprawa wydaje się być wielowątkowa. Należy sprawdzić inne prace budowlane wszystkich (jednego szczególnie) wykonawców świadczących usługi na rzecz urzędu gminy i sołectw oraz tego co ci sami budowlańcy robili na rzecz budów ważnych urzędników i ich rodzin (np. ojca). W pierwszej kolejności polecam inwestycje w okolicach Bydgoszczy. Na wszystko powinny być faktury... Wszystko można policzyć, sprawdzić daty itd. Myślę, że w tej chwili nadszedł czas by sprawą zajęły się inne instytucje nie związane z powiatem nakielskim i województwem kujawsko-pomorskie.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Itp, w dniu 16-06-2024 12:39:33 napisał:

  Właśnie tak CDN! Sytuację trzeba wyjaśnić ! W Anielinach jest pusty plac a inwestycja ma być zakończona jesienią przecież to jest nierealne !

  odpowiedz

  • 2 (4)

  CDN, w dniu 16-06-2024 13:23:22 napisał:

  I jeszcze jedno, czy jest jakiś związek pomiędzy projektantem, wykonawcą i materiałami inwestycji w Gorzeniu i w pewnej małej gminie? Taka inwestycja dla maluszków lub coś nieopodal. Może sekretarzasz coś wypowie.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Regina, w dniu 16-06-2024 13:24:07 napisał:

  Co na to pani radna Aneta?

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Inspektor, w dniu 16-06-2024 14:22:38 napisał:

  Takiego babola zostawił Gryniewicz obecnemu wójtowi! A co na to Pan z Mrozowa? Wcześniej nie wiedział co powstaje na oczach pani wicewójt?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  czarne wody, w dniu 17-06-2024 09:09:03 napisał:

  Chyba wszyscy mieszkańcy muszą przyjść na najbliższą sesję, żeby nam nikt nie mydlił oczów w sprawie wysypiska. Czy pobrano próbki w miejscu gdzie niby wylały się wody osadowe?

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Interwencja, w dniu 17-06-2024 09:24:15 napisał:

  Spokojnie jescze trochę I usłyszy o naszym ug cały kraj. Spokojnie. Wtajemniczeni wiedzą. Kto pod kim dołki kopie...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Praca na wysokości
60PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
KOBIZE
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zadaj pytanie
40PLN
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)